Nie wylogowuj mnie

Koszyk [
0
]
Strona główna > Artykuły > QUECTEL > Moduły komunikacyjne

Moduł UMTS 3G Quectel U10 zaskoczy mnóstwem funkcji

Zalety / cechy:

 1. dual mode/ multi-pasmowy moduł WCDMA i GSM
 2. wysoko-szybkościowy transfer danych HSPA 7,2Mbps (DL)/5.76Mbps (UL)
 3. GPRS & EDGE, multi-class 12
 4. dual SIM
 5. złącze dla kamery aż do 8 Mpx
 6. poszerzony zakres temperatury roboczej od -40 do +85 °C
 7. wbudowanych wiele zaawansowanych protokołów
 8. złącze dla karty SD aż do 32 GB
 9. złącze USB 2.0 high speed
 10. złącze Bluetooth
 11. 3x UART (aż 921600 bps)
 12. sterownik ładowania akumulatora Li-ion
 13. łatwy w użyciu dzięki 100 pinowemu konektorowi B2B

Moduł all in one GSM 3G Quectel U10 upraszcza załączenie i skraca czas na testowanie dzięki mnóstwu wbudowanych złączy. Jeżeli szukają Państwo modułu do transmisji danych, głosu, widea, SMS i MMS, który posiada możliwie wszystko zintegrowane bezpośrednio w sobie, to Quectel U10 jest właściwym rozwiązaniem.

Nieprawdopodobną ilość funkcji, wspieranych protokołów, wbudowanych złączy i innych zalet oferuje nowy 3G moduł Quectel U10. Dzięki temu, że vw większości aplikacji nie trzeba dołączać dalsze złącza, co wyraźnie skraca czas projektowania i obniża cenę urządzenia docelowego. Już tylko sama lista właściwości zajęłaby cały artykuł, dlatego przypomnimy tylko niektóre z nich.

Moduł wspiera tryb dualny i wiele pasm (WCDMA & GSM) oraz wysoko-prędkościowy transfer danych UMTS (HSPA), co następnie wspierane jest również przez wysoko-prędkościowe złącze USB 2.0 i trzy kanały UART. Złącze dla kamery CMOS o rozdzielczości aż 8Mpx pozwala na bezpośrednie podłączenie kamery, bez dalszych wydatków. Wszystko co potrzebne, można nagrać na podłączaną bezpośrednio kartę SD o pojemności aż 32 GB. Dla nawiązania komunikacji poprzez Bluetooth wystarczy podłączyć do U10 już tylko antenę. Moduł U10 posiada również układ do sterowania ładowaniem akumulatora Li-ion, co jest wygodne w aplikacjach mobilnych, jak również przy zastosowaniu baterii jako źródła zapasowego. Sterowniki RIL (radio interface layer) dla WinCE6.0, USB dla WinCE 6.0, Win7/XP i Linux 2.6. dalej upraszczają komunikację i łączność. Wyjątkowa czułość, zaawansowane algorytmy audio, oraz kodeki wideo wspierają uniwersalność zastosowania modułu U10. Aby wykorzystać wszystkie funkcje bez ograniczeń, dany moduł powinien mieć szeroki zakres temperatury roboczej – U10 spełnia również ten warunek na 100% i gwarantuje funkcyjność w zakresie -40 aż +85°C. Przyłączenie modułu U10 do PCB jest bardzo proste – za pomocą konektora SMD (board to board). Moduł pozwala naturalnie na użycie kart SIM dowolnego operatora GSM. Dla ułatwienia rozwoju dostępny jest również zestaw development kit U10EVB-KIT.

Dane podstawowe znajdą Państwo w specyfikacji modułu U10 oraz prezentacji Quectel U10. Informacji szczegółowych udzielą dokumenty U10 Hardware Design, U10 AT Commands set, instrukcja użytkownika dla U10 EVB kit i notatka aplikacyjna dla wideo-rozmów.

U10, jak również U10-EVB kit, dostępne są bezpośrednio z naszego magazynu. Orientacyjna cena modułu U10 wynosi 50€ przy odbiorze 1 szt. Dokładną cenę dla Państwa projektu prześlemy na zapytanie. W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl.
Data publikacji 14.08.2012
W przypadku użycia artykułu na Waszej stronie, prosimy również podać jego źródło: http://www.soselectronic.pl/?str=1150
Będąc płatnikiem VATu w UE, czyli posiadając tak zwany NIP europejski, i rejestrując się w naszym sklepie internetowym otrzymasz niższe ceny.Rejestracja klienta
Informacja on-line z firmy SOS electronic
Zaktualizowano 2016-05-27 04:30:30
ZdjęcieTyp
Opis
Numer artykułu, Rodzaj
ProducentNa stanie
*Zagraniczny magazyn
(Oczekujący )
Cena bez VAT
Waluta: 
AXK5F00547YG

AXK5F00547YG

System connector for U10 module
Numer artykułu: 123543, O, RoHS
Więcej informacji: AXK5F00547YG.pdf
Złącza różne
PANASONIC
  Produkt na zamówienie
Pobierz ofertę cenową
Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie. Dalsze informacje