Nie wylogowuj mnie

Koszyk [
0
]
Strona główna > Artykuły > WIZNET > Moduły komunikacyjne

W7200 przynosi TCP/IP oraz ARM Cortex M3 w jednym czipie

Zalety / Cechy:

  1. ARM Cortex M3 zintegrowany z „hardwired“ układem TCP/IP
  2. TCP, UDP, ICMP, IPv4 ARP, IGMP, PPPoE, Ethernet
  3. połączenie ADSL z protokołem PPPoE
  4. 8 niezależnych równolegle biegnących „sockets“
  5. 32Kb bufor danyc dla sieci
  6. power down i WOL

Przedstawiamy Państwu nowość spółki WIZnet – układ iMCUTM W7200, który stanowi kombinację sprawdzonego rozwiązanie „hardwired“ TCP/IP W5200 oraz czipu ARM Cortex M3. Wynikiem jest wydajny układ oferujący szybką i stabilną transmisję TCP/IP bez ograniczenia wydajności procesora ARM.

Spółka WIZnet specjalizuje się w rozwiązaniach podłączenia do Ethernet, które odciążają główny procesor w aplikacji docelowej. W aplikacjach, gdzie wydajność procesora jest krytyczna, i gdzie siłą rzeczy warto mieć do dyspozycji jak najwięcej mocy procesora głównego, i nie zajmować go zadaniami, które mogą być wykonane przez układy wspierające. Jak jednak zrobić to z minimalnymi wymaganiami na rozwój a w dodatku zaoszczędzić jeszcze miejsce na płytce PCB? Rozwiązanie to układy iMCUTM. Seria iMCU - Internet MCU oferuje szybki Internet za pomocą architektury „on-the-fly“, oraz szybkich algorytmów. W7200 wspiera wszystkie zwykłe protokoły jak TCP, UDP, ICMP, IPv4 ARP, IGMP, PPPoE, Ethernet jak również połączenie za pośrednictwem ADSL. Zasady działania iMCU W7200 najlepiej ilustruje załączony schemat blokowy. Do naszego asortymentu pozycji magazynowych dołączyliśmy sam układ jak również płytkę rozwojową iMCU7200EVB.

Szczegółowych informacji udzielą dokumenty W7200_Datasheet i W7200_EVB.
W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl.

Data publikacji 08.10.2012
W przypadku użycia artykułu na Waszej stronie, prosimy również podać jego źródło: http://www.soselectronic.pl/?str=1176
Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie. Dalsze informacje