Nie wylogowuj mnie

Koszyk [
0
]

Złap wiatr w sieć (lub w akumulator)

Zalety / cechy:

  1. Wysokiej jakości mała elektrownia wiatrowa o napięciu wyjściowym 12, 24 lub 48V
  2. 40 kWh miesięcznie przy średniej prędkości wiatru 5,8 m/sec
  3. pracuje przy prędkości wiatru 3,1-22 m/s
  4. sterownik mikroprocesorowy
  5. korpus z aluminium
  6. kompozytowe łopatki zoptymalizowane do cichej pracy
  7. wirnik o średnicy 1,17m
  8. elektroniczna ochrona przeciwko nadmiernej prędkości wiatru
  9. bezszczotkowy alternator (dynamo) z długim okresem życia

Z nową elektrownią wiatrową AIR 40 można uzyskać średnio aż 40 kWh miesięcznie – łatwo i bezpiecznie.

Małe elektrownie wiatrowe są wyśmienitym źródłem energii dla wszystkich aplikacji „off-grid“ o niskim i średnim poborze, jak np. telekomunikacje, oświetlenie, SCADA (telemetria) i inne. W porównaniu z panelami fotowoltaicznymi wymagają jedynie stosunkowo prostej instalacji – montaż na maszcie.

AIR 40 to wysokiej klasy sterowane mikroprocesorem elektrownie wiatrowe o precyzyjnej konstrukcji mechanicznej. Dzięki niskiej wadze i zintegrowanemu sterownikowi są łatwe w instalacji i dają energię praktycznie natychmiast po instalacji. Kompozytowe łopatki turbiny są zoptymalizowane dla cichej pracy, trwałości oraz maksymalnej mocy w szerokim zakresie prędkości. Dużą zaletą AIR 40 jest stosunkowo niska początkowa prędkość wiatru – już od 3,1 m/s. „Sercem“ AIR 40 jest bezszczotkowe (brushless) dynamo z magnesami stałymi i długim okresem życia.

Moc wyjściowa AIR 40 zależy od rzeczywistych warunków w miejscu instalacji, średnio jednak potrafi dostarczać 40 kWh / miesiąc przy średniej prędkości wiatru 5,8 m/s (21km/h). Przy większych prędkościach wiatru może być to nawet znacznie więcej. Elektrownie wiatrowe są zdolne do samodzielnej pracy i są również sprawdzonym uzupełnieniem paneli fotowoltaicznych, kiedy odpowiednio uzupełniają spadek mocy PV paneli, zwłaszcza w okresie zimowym.

Bliższych informacji udzieli Państwu datasheet AIR 40. W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl.

Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie. Dalsze informacje