Nie wylogowuj mnie

Koszyk [
0
]
Strona główna > Artykuły > KONTAKT CHEMIE > Narzędzia

Długotrwała ochrona nawet w niegościnnym środowisku

Zalety / cechy:

  1. wysokiej jakości lakier do ochrony elektroniki i urządzeń elektrotechnicznych
  2. chroni przed wilgocią i wpływami korozyjnymi
  3. wysoka twardość, elastyczność i przyczepność
  4. zachowuje wytrzymałość nawet przy wyższych temperaturach
  5. niskie straty dielektryczne
  6. odpowiedni również dla cewek i motorów
  7. łatwa aplikacja

Urethan 71 – lakier ochronny dla elektroniki i urządzeń elektronicznych nie zawiedzie nawet w wilgotnych i ciężkich warunkach.

Każdy, kto widział urządzenie elektryczne pracujące przez kilka lat w środowisku zewnętrznym wie, w jaki sposób warunki atmosferyczne mogą przejawić się na płytce obwodów drukowanych, połączeniach, częściach,... To samo dzieje się również na urządzeniach, które na pierwszy rzut oka są „znakomicie chronione” daszkiem, lub znajdują się w budynku, jednak bez ogrzewania a często również bez odpowiedniej wentylacji. Wysoka wilgotność (często także kondensująca) oraz zmiany temperatury między dniem a nocą (powodujące skraplanie wilgoci w miejscach zamkniętych), to bardzo groźni nieprzyjaciele niezawodnego działania elektroniki. Z tego punktu widzenia najskuteczniejszym a zarazem najtańszym rozwiązaniem jest ochrona PCB, cewek, transformatorów i innych elementów odpowiednim lakierem ochronnym.

W naszej ofercie znajdą Państwo 2 typy wysokiej jakości lakierów - Plastik 70 oraz Urethan 71. Plastik 70 przedstawiliśmy Państwu np. w niedawnym artykule: Z 1l opakowaniem Plastik 70 ochronisz płytki PCB o 50% taniej. Dobrze nadaje się do praktycznie dowolnej elektroniki a jego zaletą jest szybkie schnięcie i stosunkowo łatwe przelutowywanie w razie potrzeby – podczas serwisu itp.

Z drugiej strony Urethan 71, który chcemy Państwu przedstawić tym razem, jest chemicznie inny, posiada cechy termosetów (zachowuje sobie wytrzymałość również przy wyższej temperaturze), z wyjątkową kombinacją twardości, elastyczności i przyczepności. Urethan 71 jest wysoko odporny na wilgotność i wpływy atmosfery i stanowi najlepszy wybór dla ochrony przed wilgotnością i atmosferą korozyjną. Urethan 71 mocuje drobne elementy, jak również przewody (np. w przypadku cewek, transformatorów i silników), dlatego nadaje się również jako ochrona przed drganiami. Ponadto materiał ten cechuje niska wartość stałej dielektrycznej oraz niskie straty, dlatego odpowiedni jest np. również do obwodów wysokich częstotliwości. Oprócz sprayu 200ml znaleźć u nas można wygodne opakowanie litrowe, o wyższej wydajności.

Bliższych informacji udzieli Państwu datasheet Urethan 71.
W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl.

Data publikacji 24.04.2013
W przypadku użycia artykułu na Waszej stronie, prosimy również podać jego źródło: http://www.soselectronic.pl/?str=1289
Będąc płatnikiem VATu w UE, czyli posiadając tak zwany NIP europejski, i rejestrując się w naszym sklepie internetowym otrzymasz niższe ceny.Rejestracja klienta
Informacja on-line z firmy SOS electronic
Zaktualizowano 2016-05-28 04:30:29
ZdjęcieTyp
Opis
Numer artykułu, Rodzaj
ProducentNa stanie
*Zagraniczny magazyn
(Oczekujący )
Cena bez VAT
Waluta: 
URETHAN 71 1L

URETHAN 71 1L

Coating protective and insulating 1L
Numer artykułu: 64925, S, RoHS
Więcej informacji: Urethan71_TDS.pdf
Spreje
KONTAKT CHEMIE
13 szt
-
(-)
131.6043 PLN
3+/120.1871 PLN
12+/112.2830 PLN
URETHAN 71 200ml

URETHAN 71 200ml

Protective and insulating spray
Numer artykułu: 33232, S, RoHS
Więcej informacji: urethan71.pdf
Spreje
KONTAKT CHEMIE
22 szt
-
(-)
25.3811 PLN
3+/23.1416 PLN
12+/21.6486 PLN
Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie. Dalsze informacje