Nie wylogowuj mnie

Koszyk [
0
]
Strona główna > Artykuły > IQRF > Moduły komunikacyjne

IQRF – technologia bezprzewodowa, która łamie bariery

Zalety / cechy:

 1. inteligentne moduły RF do obustronnej transmisji danych, sterowania,...
 2. pracujące w wolnym paśmie 868 MHz(EU)/ 916 MHz (US), zasięg aż 700m
 3. technologia sprawdzona w praktyce
 4. moduły zawierają własny OS
 5. bardzo prosta budowa sieci MESH
 6. wysoka niezawodność i odporność sieci oraz transmisji danych
 7. możliwość ustawienia mocy nadajnika
 8. ekstremalnie niski pobór
 9. małe wymiary
 10. bardzo przystępna cena modułów transceiwerów
 11. wyjątkowo proste zastosowanie za pomocą protokołu DPA (direct peripheral adressing)

Pomyślnie zastosowanie inteligentnej technologii bezprzewodowej sieci IQRF i MESH możliwe jest w rekordowo krótkim czasie, nawet z podstawowymi znajomościami elektroniki.


Domy inteligentne, transmisja danych, zdalne włączanie oświetlenia, to tylko niektóre z przykładów zastosowania nowoczesnej technologii IQRF. Bezprzewodowa transmisja danych, wykorzystywana np. do sterowania różnymi urządzeniami, możliwa jest w zasadzie czterema podstawowymi sposobami:

1) czip RF, mikrokontroler, rozwój własnego oprogramowania
2) moduł RF
3) moduł RF z systemem operacyjnym
4) moduł RF z inteligentną nadbudową

Czas i znajomości potrzebne do uzyskania produktu wyjściowego z użyciem wymienionych wyżej możliwości ilustrują następujące obrazki:


Technologia IQRF pozwala na użycie trzeciej i czwartej z wspomnianych wyżej możliwości. Prawdopodobnie najciekawszym będzie wariant 4., który można zastosować praktycznie natychmiast z minimalnym wysiłkiem za pomocą tzw. protokołu DPA (Direct Peripheral Adressing). DPA to protokół pozwalający na wybudowanie, sterowanie i modyfikację również dużych sieci metalicznych lub bezprzewodowych i obustronną transmisję danych bez konieczności klasycznego programowania. Protokół DPA składa się z 4 bajtów (3+1) zawierających adres w sieci (NAdr), numer peryferii (PNum), komendę specyficzną dla danej peryferii (PCmd) – np. włączenie LED i ewentualnie również 4. bajt – dane (do 58 bajtów/1 pakiet). Dla różnych peryferii można zdefiniować tzw. Hardware profile (HWP), który przekłada dany pakiet DPA na specyficzną czynność danego urządzenia (np. po naciśnięciu przycisku wysłany zostanie pakiet do urządzenia docelowego, z informacją, że należy włączyć oświetlenie).

Podstawą całego systemu IQRF są miniaturowe moduły transceiwerów RF, które pracują na częstotliwości 868 MHz (alternatywnie 916 MHz) z ultra niskim poborem i ustawialną mocą RF. Całe ustawienie i połączenie sieci IQMESH przebiega automatycznie, dosłownie na „jedno kliknięcie“ a sama transmisja danych działa na zasadzie transmisji z jednego modułu do dalszego, aż dana informacja dotrze do transceiwera celowego (Node).

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w zbliżającym się webinarium o IQRF , w dokumentach IQRF_Technical_Guide, IQMESH oraz na stronach www.iqrf.org.
W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl.

Data publikacji 24.06.2013
W przypadku użycia artykułu na Waszej stronie, prosimy również podać jego źródło: http://www.soselectronic.pl/?str=1342
Będąc płatnikiem VATu w UE, czyli posiadając tak zwany NIP europejski, i rejestrując się w naszym sklepie internetowym otrzymasz niższe ceny.Rejestracja klienta
Informacja on-line z firmy SOS electronic
Zaktualizowano 2016-05-28 04:30:29
ZdjęcieTyp
Opis
Numer artykułu, Rodzaj
ProducentNa stanie
*Zagraniczny magazyn
(Oczekujący )
Cena bez VAT
Waluta: 
DS-START-03 TR52D

DS-START-03 TR52D

Zestaw developerski "START" do natychmiastowego rozpoczęcia z IQRF
Numer artykułu: 142400, V, RoHS
Alternatywne komponenty : DS-START-04 DCTR-72DAT
Zestawy rozwojowe do modułu komunikacyjnego
IQRF
5 szt
-
(-)
Wyprzedaż
478.0260 PLN
Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie. Dalsze informacje