Nie wylogowuj mnie

Koszyk [
0
]
Strona główna > Artykuły > 4D SYSTEMS > Optoelektronika i dźwięk

Zaprojektowanie wydajnej grafiki i dźwięku w tak krótkim czasie?

Zalety / Cechy:

  1. wydajne układy graficzne
  2. kompletne moduły z LCD lub OLED
  3. do zastosowania jako układy samodzielne lub podporządkowane
  4. przyjazny dla użytkownika język programowania 4DGL
  5. ten sam program można zastosować dla różnych modułów
  6. szerokie wsparcie projektowania
  7. doskonały stosunek cena / właściwości

Rozwiązanie graficzne 4D Systems są przykładem tego, że wydajny interfejs graficzny niekoniecznie musi być związany z dużymi kosztami i długim okresem na jego opracowanie. Daj swoim aplikacjom 4. wymiar!

Australijska spółka 4D Systems, której produkty wprowadziliśmy do naszej oferty, specjalizuje się w rozwiązaniach graficznych, które są przyjazne dla użytkowników i wymagają małego wysiłku projekcyjnego dla osiągnięcia bardzo dobrych wyników.

Podstawą rozwiązań graficznych 4D systems są dwa wydajne układy - Goldelox oraz Picaso. Układy zawierają procesor graficzny, pamięć oraz złącze dla powszechnych ekranów LCD i OLED. W zależności od typu, umożliwiają również współpracę z ekranem dotykowym. Układy graficzne, oraz wyposażone w nie moduły, stanowią wydajną i przyjazną dla użytkownika platformę dla stworzenia interfejsu graficznego do szerokiej gamy urządzeń.
Cechą wspólną obydwu układów jest, że można je skonfigurować w trybie podporządkowanego układu graficznego ze złączem szeregowym – SGC (slave graphics controller) – dla współpracy z nadrzędnym mikrokontolerem, lub w trybie samodzielnego układu graficznego – GFX (stand alone host graphics controller). Taka zmiana funkcji układu możliwa jest kiedykolwiek, poprzez proste zapisanie wolno dostępnego pliku konfiguracyjnego.

Goldelox - – to cenowo bardzo dostępny układ, wspierający wydajną grafikę, tekst, obrazki, animacje, makra i inne. Można go zastosować z prostym złączem szeregowym – do współpracy z mikrokontrolerem (wersja SGC) lub jako samodzielny wydajny procesor graficzny (wersja GFX). Potrafi współpracować z wieloma powszechnie używanymi ekranami LCD i OLED serii „80“, ze złączem 8 bitowym. Układ potrafi generować dźwięk, za pośrednictwem złącza SPI wspiera karty SD i wiele innych.

Picaso – w porównaniu z układem Goldelox jest wydajniejszy, o większych możliwościach, oraz posiada aż 16 uniwersalnych pinów wejście/wyjście (I/O). Podobnie jak Goldelox, również Picaso może być stosowany w konfiguracji SGC lub GFX. Wspiera 4-przewodowy ekran dotykowy i nadaje się do ekranów o wyższej rozdzielczości. Zawiera wsparcie HW i SW dla kart SD lub MMC, jak również kart o wielkich pojemnościach SD-HC o pojemności powyżej 4 GB, na których można umieścić oprócz samego programu również mnóstwo grafiki, obrazków, animacji i makr. Układ Picaso również posiada możliwość wydajnego generowania dźwięku.

Prawdopodobnie najważniejszą cechą obu układów 4D Systems jest fakt, że można je względnie łatwo zaprogramować we własnym języku graficznym 4DGL, podobnym do języka C lub C++. Język jest przyjazny dla użytkownika i można się go stosunkowo bardzo łatwo nauczyć. Największą zaletą języka 4DGL jest to, że program napisany w tym języku można bez problemów przenosić pomiędzy tymi układami, a zwłaszcza że można go wykorzystać do różnych ekranów.

Na podstawie procesorów Goldelox oraz Picaso zbudowane są moduły graficzne z ekranami LCD i OLED. Wyjątkowe cechy tych procesorów można w pełni wykorzystać również w przypadku tych modułów – tzn. każdy moduł można skonfigurować w trybie modułu podporządkowanego, lub samodzielnego. Podobnie jak w przypadku samych układów – ten sam program można zastosować do różnych modułów. Dla klienta znaczy to, oprócz innego, że jeżeli zdecyduje się na pewien typ modułu, a ten po pewnym czasie zostanie wycofany z produkcji, może bez problemów wykorzystać ten sam program w nowym rodzaju modułu – bez konieczności czasochłonnej i kosztownej przeróbki programu dla nowej platformy. Stanowi to zaletę również w przypadku, kiedy po pomyślnym zakończeniu projektowania urządzenia stwierdzą Państwo, że do aplikacji lepiej nadaje się inny typ ekranu, niż jaki zastosowany został w prototypie. W takiej sytuacji również niepotrzebne są zmarszczki na czole i łatwo można wykorzystać ten sam program.

Dla wsparcia projektowania spółka 4D Systems poleca do pobrania wolno dostępne programy, jak na przykład 4D-Workshop3 IDE oraz przykłady aplikacji w języku 4DGL.

W razie zainteresowania produktami 4D Systems prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl.

Data publikacji 26.10.2011
W przypadku użycia artykułu na Waszej stronie, prosimy również podać jego źródło: http://www.soselectronic.pl/?str=966
Będąc płatnikiem VATu w UE, czyli posiadając tak zwany NIP europejski, i rejestrując się w naszym sklepie internetowym otrzymasz niższe ceny.Rejestracja klienta
Informacja on-line z firmy SOS electronic
Zaktualizowano 2016-06-01 04:30:29
ZdjęcieTyp
Opis
Numer artykułu, Rodzaj
ProducentNa stanie
*Zagraniczny magazyn
(Oczekujący )
Cena bez VAT
Waluta: 
4DPROGRAMMINGCABLE

4DPROGRAMMINGCABLE

USB to Serial-TTL Programmer for 4D Modules
Numer artykułu: 112515, S, RoHS
Więcej informacji: 4D-Programming-Cable_datasheet_R_1_0.pdf
US interfejsy
4D SYSTEMS
16 szt
-
(25 szt)
111.5487 PLN
5+/97.6874 PLN
10+/94.1343 PLN
GPS-PA6B (FGPMMOPA6)

GPS-PA6B (FGPMMOPA6)

Moduł GPS 16x16x6mm SMD z anteną 3,3V
Numer artykułu: 112459, O, RoHS
Więcej informacji: GPS-PA6B_datasheet_R_A07a.pdf
Alternatywne komponenty : L80-M39
GPS
4D SYSTEMS
  Produkt na zamówienie
Pobierz ofertę cenową
uLCD-43PT

uLCD-43PT

4DGL Embedded LCD-TFT 4.3" 480x272 Module +TP
Numer artykułu: 114212, S, RoHS
Więcej informacji: uLCD-43_datasheet_R_1_4.pdf
Powiązane produkty
Moduły TFT
4D SYSTEMS
16 szt
-
(-)
639.9903 PLN
5+/554.3659 PLN
10+/540.8116 PLN
Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie. Dalsze informacje