Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie. OK Więcej informacji
BRIDGETEK

Bridgetek CleO50 – to mocniejszy następca modułu Cleo35

Bridgetek CleO50 jest łatwo programowalny 5-calowy wyświetlacz shield dla Arduino. Oferuje wyświetlacz TFT 800x480 z 24-bitową głębią kolorów i rezystancyjnym panelem dotykowym. Podobnie jak mniejszy moduł Cleo35 również Cleo50 posiada certyfikat CE i FCC.

CleO50 dodaje interfejs Ethernet 10 / 100Mbit / s. Sygnały są podłączone do złącza CN5, należy dodać tylko jedną płytkę z gniazdem RJ45 i zintegrowanym transformatorem, taki jak Pulse J0026D21BNL.

CleO50 zapewnia również dwa mikroBUS ™ interfejs, przez które można podłączyć szeroką gamę płytek na "klik" firmy MikroElektronika i tym samym dodać dodatkowe funkcje w zależności od potrzeb. CleO50 jest oparty na FTDI FT812 - Advanced Embedded Video Engine (EVE2) oraz FT900 - 32-bitowy mikrokontroler optymalizowany pod względem wydajności przy niskim zużyciu energii.

FT812 kontroluje wyświetlacz i odczytuje 4-przewodowy rezystancyjny panel dotykowy. Potrafi rozpoznawać który panel jest przez użytkownika dotknięty i wyczuwa przesuniecie palcem po panelu.

W celu uproszczenia konstrukcji HMI interfejs FT812 umożliwia wyświetlanie przycisków, czasu, grupy przycisków, instrumentów wskaźnikowych, tekstów, wskaźnik paska postępu (progress bar), suwaki, przełączniki obrotowe, przyciski sterujące, gradienty i tym podobne, i animacje pomiaru jak wyświetlanie logo, kreskami, wskaźnik działania w toku (spinner), wygaszacz ekranu i szkic. Obsługuje dublowanie i obracanie ekranu i ustawienie macierzy transformacji panel dotykowy do pracy (CMD_SETROTATE), obracanie, powiększanie, pomniejszanie i przewijanie map bitowych. FT812 może odtwarzać wideo w kontenerze AVI (format wideo MJPEG (Motion JPEG) z dźwiękiem zakodowanym jako 4 bitową IMA ADPCM, 8 Bit signed PCM, 8 Bit u-Law).

Wbudowany syntezator generuje dźwięki powiadomień, które są odtwarzane przez wyjście PWM audio. FT812 może również odtwarzać dźwięki zapisane w pamięci RAM.

O dane, które mają być wyświetlane, dba FT900. Przetwarza dane z interfejsu SPI slave, które można konfigurować za pomocą zworki tak, że akceptuje poziomy napięcia 5V lub 3.3V. Typowe źródła danych takie jak NerO lub inna Arduino UNO kompatybilna płyta. FT903 może przetwarzać dane z pamięci microSD / SDHC, aparatu fotograficznego lub 8MB pamięci Q- SPI Flash na płycie i wysyłać je na FT812 za pośrednictwem interfejsu Q-SPI.

CleO50 i CleO35 posiadają te same akcesoria: CleO-Camera, CleO-Speaker, CleO-RIO (złącza na płycie, do łączenia się z Arduino) i oczywiście NerO.

CleO50 promowana jest Arduino shield, lecz mogą być także stosowane jako produkt pojedynczy bez płytek zgodnych z Arduino. Złącze CN10 zawiera jedno żyłowy debug single-wire / interfejs programowania (debug, RESET i GND) kompatybilne z programatorem / debuggerem UMFTPD2A ale wymaga specjalnego kabla i łącze CN7 na CleO50 musi być ustawiona na pozycji 1-2 (VDD_SEL = VDD_3V3). Narzędzia programistyczne dla FT900 możnz swobodnie pobrać z FTDI lub Bridgetek.

Dodatkowe informacje oferuje dokumentacja do CleO. W celu uzyskania dalszych informacji na temat produktów Bridgetek można znaleźć na naszej stronie internetowej Bridgetek lub pod info@soselectronic.pl.

Korzyści / Właściwości

 • Certyfikowany moduł CE i FCC.
 • Pełny dostęp do kompleksowych zasobów na rzecz rozwoju, który zawiera tutorial, przykładowe projekty i narzędzia programowe.
 • Web poświęconej pomocy z forum użytkowników www.CleOstuff.com
 • Prawie każdy, nawet bez wcześniejszej znajomości kompleksowego programowania grafik i matematyki potrafi zaprogramować profesjonalnie wyglądające HMI / GUI
 • Płynna animacja i grafika nawet przy wyświetlaniu 60 klatek na sekundę.
 • Dwa mikroBUS ™ interfejs.
 • Interfejs Ethernet 10 / 100Mbit / s.
 • Zegar czasu rzeczywistego z podtrzymaniem bateryjnym
 • Orientacja wyświetlacza w pionie i poziomie.
 • Anti-Aliasing poprawia jakość obrazu bez artefakty w obiektach bitmap są przedstawiane z rozdzielczością 1/16 piksela.
 • System plików obsługuje 8 jednoczesnych operacji z plikami.
 • Szybki i bezpośredni transfer plików pomiędzy microSD, Q- SPI Flash i FT810 bez użycia zasobów Arduino Uno.
 • Moduł z ramką gotową do montażu na panele.
 • Dwa mikroBUS ™ interfejs.
 • Interfejs Ethernet 10 / 100Mbit / s.
 • Zegar czasu rzeczywistego z podtrzymaniem bateryjnym
 • Slot na karty pamięci microSD / SDHC.
 • 8MByte Q-SPI flash na płycie.
 • USB DFU (Device Firmware Upgrade) do aktualizacji firmware.
 • Intrfejs Serial Camera Control Bus (SCCB).
 • Wbudowany 1.25W / 8Ohm wzmacniacz głośnika
 • Przeznaczone do Arduino i NerO rozszerzeń.
 • certyfikat CE oraz FCC.

Główne produkty
CleO50A BRIDGETEK

na magazynie 10 szt

CleO50A

Moduły TFT

Smart 5" TFT Display Shield for Arduino and MikroBUS

Nr artykułu: 229579
Na stanie

BRIDGETEK

1 szt+ 536,0000 Zł

10 szt+ 506,0000 Zł

CleO35A BRIDGETEK

na magazynie 6 szt

CleO35A

Moduły TFT

Smart 3,5" TFT Display Shield for Arduino

Nr artykułu: 222703
Na stanie

BRIDGETEK

1 szt+ 330,0000 Zł

10 szt+ 317,0000 Zł


Produkty uzupełniające
obrazek typ / rodzaj / opis Nr artykułu producent na magazynie Magazyn dostawcy Cena/szt. bez VAT
CleO Camera BRIDGETEK CleO Camera

Camera module for CleO, 5 Mpix

Więcej informacji: DS_CleO-Camera.pdf

Kamery

222709
S

BRIDGETEK

na magazynie 7 szt
-

1 szt+ 113,0000 Zł

10 szt+ 108,0000 Zł

CleO RIO BRIDGETEK CleO RIO

Cleo-Arduino adapter board

Więcej informacji: DS_CleO-RIO.pdf

Wyświetlacze - akcesoria

222707
S

BRIDGETEK

na magazynie 9 szt
-

1 szt+ 40,1000 Zł

CleO Speaker BRIDGETEK CleO Speaker

Speaker for CleO, 0,5W

Więcej informacji: DS_CleO-Speaker.pdf

Głośniki miniaturowe

222711
S

BRIDGETEK

na magazynie 7 szt
-

1 szt+ 24,3000 Zł

10 szt+ 22,9000 Zł

webdesign © bart.sk

Zgłosić błąd

Zmienił byś coś? Otrzymujesz błąd? Albo masz ciekawą uwagę. Podziel się z nami, cenne uwagi na pewno zostaną nagrodzone. Wystarczy własnymi słowami opisać błąd lub wnieść uwagę oraz podać dane kontaktowe. Dziękujemy.

Dane kontaktowe