Chłodzenie podzespołów elektronicznych w większości przypadków może być z powodzeniem realizowane przez wentylatory osiowe. Jednak w sytuacjach, gdy strumień chłodzącego powietrza należy zakrzywić pod kątem 90° lub wymagane jest wytworzenie większego ciśnienia, bardziej skuteczne są wentylatory odśrodkowe.

Jeżeli tak jest w Twoim przypadku, zdecydowanie polecamy wentylatory z serii Radical produkcji EBM-PAPST. Poszerzyliśmy nasz asortyment o popularny wentylator radialny K3G190-RC05-03 z serii RADICAL. Ze względu na łatwiejszy sposób mocowania i umieszczenia w urządzeniu, wybraliśmy model wyposażony w kosz wsporczy.

W serii RADICAL zoptymalizowana została budowa wirnika.
Wykorzystaliśmy w tym celu perfekcyjnie wierne, złożone modele symulacyjne, porównując je z prototypami. W rezultacie zapewniona została niska utrata przepływu powietrza przez wirnik oraz wyeliminowana została konieczność dokonywania znacznych zmian przekroju, co do tej pory było częstym czynnikiem powodującym straty na wirniku.

Jednolity profil przepływu bez przegród oznacza również mniej źródeł hałasu i w związku z tym lepszą akustykę. Urządzenie wyposażono w nowy silnik GreenTech EC o wysokiej sprawności, dzięki czemu uzyskano kompaktowy i znacznie cichszy wentylator, zużywający o połowę mniej energii niż standardowe silniki AC.
Ponadto modele do 250 mm mają taki sam zacisk konstrukcyjny, umożliwiający bezproblemową wymianę.

Nowy silnik, wykonany w technologii GreenTech EC ze zintegrowaną elektroniką sterującą został zaprojektowany tak, by wentylatory Radical o średnicach od 190 do 250 mm miały te same wymiary montażowe mimo tego, że ich całkowite wymiary oczywiście są różne.

Dodatkowo omawiany wentylator odśrodkowy typu EC cechuje się znacznie większą wydajnością przepływu powietrza w porównaniu z typem AC o identycznych wymiarach. Małe wentylatory GreenTech EC dostępne są w dwóch konfiguracjach sterowania: jedną z dwoma stałymi ustawieniami prędkości oraz drugą ze znaną już opcją płynnej regulacji przez zintegrowane wejście sterujące 0-10V/PWM.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi modelami z serii Radical lub innymi seriami wentylatorów odśrodkowych, np. RadiPac, Radifit lub jakimkolwiek innym wentylatorem EBM-Papst, prosimy o kontakt na adres e-mail: info@soselectronic.pl