Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie. OK Więcej informacji
ELECTRONIC ASSEMBLY

Wyświetlacz pracujący bez zasilania dostępny również dla Państwa

Wyświetlacze nazywane „Electronic ink“ lub „ePaper“ są prawdziwą elektroniczną formą papieru.

Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie znają tego typu wyświetlaczy przypominamy, że chodzi o tzw. wyświetlacz elektroforetyczny, tzn. wyświetlacz zawierający białe cząsteczki w mikrokapsułkach rozproszonych w cienkiej warstwie ciemnego lepkiego roztworu. Po przyprowadzeniu krótkiego impulsu białe cząsteczki przesuną się, lub odwrócą w kierunku przedniej strony wyświetlacza, co powoduje, że dany piksel wydaje się być białym. Przyprowadzając impuls o odwrotnej biegunowości dany piksel wygląda jak czarny, względnie może być również szary (zwykle 4 stopnie). Wysoka lepkość roztworu powoduje, że cząsteczki pozostają na swojej pozycji bez zmiany praktycznie na stałe (przez lata). To znaczy, że ten typ wyświetlaczy wymaga energii elektrycznej tylko do zmiany prezentowanej treści (!). Innymi słowy chodzi o idealny wyświetlacz do urządzeń zasilanych akumulatorami. Z pewnego punktu widzenia wyświetlacz ePaper zachowuje się podobnie jak przekaźnik bistabilny (co do poboru mocy). Wyświetlacz jest refleksyjny, tzn. nie wymaga podświetlenia, jednak dla uzyskania dobrej czytelności potrzebne jest przynajmniej minimalne oświetlenie otoczenia. Zaletą jest, że bez problemów czytelny jest nawet przy bezpośrednim oświetleniu słonecznym. Czar wyświetlacza ePaper polega również na tym, że wyświetlany obraz rzeczywiście wygląda, jak gdyby napisany/ narysowany został na papierze.

Pierwszym przedstawicielem wyświetlaczy ePaper w naszej ofercie jest 2“ (172*72 px) wyświetlacz spółki Electronic Assembly EAEPA20-A. Moduł jest cienki tylko 1,18mm a do pracy potrzebuje tylko kilku części dodatkowych. Zasilanie jest proste - 3,3V (żadne inne napięcia nie są potrzebne) a wyświetlacz zawiera standartowy sterownik SSD1606 z 4 przewodowym złączem SPI.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w karcie katalogowej EA_ePaper. Na zapytanie spółka Electronic Assembly potrafi wykonać praktycznie dowolny wyświetlacz ePaper o wymiarach aż 300x300 mm (min. odbiór 1000 szt.).

W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl.

Zalety/cechy:

  • wyświetlacz e-paper z wysokim kontrastem
  • zawartość wyświetlana jest nawet bez zasilania
  • zasilanie potrzebne jest tylko do zmiany wyświetlanej treści
  • 2“, 172*72 px,
  • wysoki kontrast, szeroki kąt oglądania
  • cztery stopnie szarego (czarny, ciemno-szary, jasno-szary, biały)
  • grubość tylko 1,18mm
  • zakres temperatury roboczej 0..+50°C
  • pobór 0,657mW podczas zmiany treści

Produkty uzupełniające

E-PAPER Display 2.0" 172X72 52,2x29,2mm
Nr artykułu: 137716
Na stanie

ELECTRONIC ASSEMBLY

1 szt+ 123,0000 Zł

ZIFF connector, RM=0,5, 24p
Nr artykułu: 137719
Na zamówienie

ELECTRONIC ASSEMBLY

USB-Testboard for EA DOG and ePaper series display
Nr artykułu: 162530
Na stanie

ELECTRONIC ASSEMBLY

1 szt+ 148,0000 Zł

Embedded 2.0" e-Paper 172X72
Nr artykułu: 161355
Na stanie

ELECTRONIC ASSEMBLY

1 szt+ 370,0000 Zł 3 szt+ 350,0000 Zł

Zgłosić błąd

Zmienił byś coś? Otrzymujesz błąd? Albo masz ciekawą uwagę. Podziel się z nami, cenne uwagi na pewno zostaną nagrodzone. Wystarczy własnymi słowami opisać błąd lub wnieść uwagę oraz podać dane kontaktowe. Dziękujemy.

Dane kontaktowe