Brak śruby – brak problemuW przeszłości marka Euroclamp znana była przede wszystkim z oferowanych listew zaciskowych z zaciskiem śrubowym. Dziś firma wprowadza na rynek nową serię produktów z zaciskiem sprężynowym. Tym samym nasz asortyment został wzbogacony o serię MPM1 (o rozmiarze 3,5 i 3,81 mm).

Brak konieczności dokręcania śrub stanowi duże ułatwienie. Ponadto, jeśli używasz przewodów jednodrutowych lub linkowych z tulejkami zaciskowymi, wystarczy, że wciśniesz przewód do zacisku podczas podłączania – i gotowe! Nawet nie musisz wyciągać drugiej ręki z kieszeni... Jest to możliwe dzięki zastosowaniu sprężyny naciskowej. Mechanizm powinien być używany tylko wtedy, gdy przewód jest zwolniony lub w przypadku podłączania przewodu linkowego (bez tulejki zaciskowej).

Podczas gdy w przypadku listew z zaciskiem śrubowym przewód zawsze biegnie w kierunku prostopadłym do śruby, w przypadku listew z zaciskiem sprężynowym, narzędzie (zazwyczaj płaski śrubokręt) zawsze ustawione jest równolegle do przewodu. Dla niektórych użytkowników będzie to znaczne ułatwienie, inni natomiast mogą skorzystać z tej możliwości opcjonalnie.

Listwa zaciskowa posiada dwa piny na każdy biegun, co gwarantuje stabilniejsze podłączenie przewodów do płytki drukowanej. Dodatkowo, wersja SMD została wyposażona w dwa plastikowe kołki pozycjonujące rozmieszczone na obu końcach listwy, które umożliwiają precyzyjne usytuowanie płytki drukowanej przed przeprowadzeniem lutowania. Wyjątkiem jest listwa zaciskowa skośna (wersja IV), która posiada tylko jeden pin na każdy biegun; w przypadku tego modelu specjalne „skrzydełka” z boku listwy zapewniają stabilne podłączenie przewodów do płytki.

Jeżeli przywiązujesz wagę do szybkości i wydajności pracy, wypróbuj listwy zaciskowe z serii MPM1. Nie podoba Ci się ich zielony kolor? Dobra wiadomość: listwy są dostępne w siedmiu różnych kolorach. Jeżeli chciałbyś korzystać z listew zaciskowych Euroclamp przy napięciu wyższym niż nominalne, masz możliwość zamówienia wersji, w której co drugi styk został pominięty. Dzięki temu produkt nadaje się do zastosowań o napięciu do 450 V.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami pod adresem info@soselectronic.pl.