Firma Euroclamp wprowadziła na rynek bezśrubowe zaciski serii SHM już w roku 2010. Z biegiem czasu producent przyznał, że grubość ścianek w wersji slim złącza jest zbyt mała, co od czasu do czasu powodowało ich pękanie w przypadku częstej i względnie „brutalnej” eksploatacji.

W związku z tym w roku 2014 Euroclamp zastąpił tę serię urządzeniami o solidniejszej budowie, należącymi do serii SHMxx-3,5-P/F (oznaczenia P i F dotyczą położenia przycisku poniżej lub powyżej żyły przewodu). Urządzenia tej serii posiadają również miejsce pozwalające na oznaczenie poszczególnych biegunów przy pomocy naklejek lub nadruków wykonanych techniką atramentową lub laserową, zależnie od wymogów klienta. W przypadku tych złączy ryzyko pęknięcia nie występuje, jako że obudowa urządzenia jest odporna na siłę, z jaką w pośpiechu może manipulować elektryk. Złącza tej serii przystosowane są również do prądu o większym natężeniu – do 11 A i pozostają stale dostępne w naszej ofercie.

Niemniej jednak na świecie zrobiło się ciasno i klienci ponownie zażyczyli sobie bardziej kompaktowych złączy. Firma Euroclamp podjęła w związku z tym decyzję o zoptymalizowaniu grubości ścianek i podjęła produkcję nowej generacji złączy SHMxx-3,5-E. Ponadto powiększyła rodzinę o dwie kolejne serie: SHMxx-3,5-E-K z kołnierzem do zamocowania drugiego elementu złącza przy użyciu śruby i nakrętki oraz SHMxx-3,5-stanowiącą wersję dwurzędową, pozwalającą zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca.

W produktach zastosowano technologię wciskowych złączy sprężystych. Oznacza to, że końcówkę żyły w postaci drutu lub linki zakończonej tulejką wystarczy wcisnąć do złącza. Z przycisku należy skorzystać wyłącznie chcąc uwolnić żyłę lub podłączyć żyłę w postaci linki bez tulejki. Mowa tu o złączach z rastrem 3,5 mm, ale wszystkie podane informacje dotyczą również złączy z rastrem 3,81 mm. Wszystkie złącza należące do serii PVxx-3,5 mogą też oczywiście być wykorzystywane jako drugi element całego zestawu połączeniowego.

Za co lubimy firmę Euroclamp? Gdy od dużej firmy oczekujemy niewielkiego dostosowania wyrobu do indywidualnych potrzeb, oczekuje ona zamówienia olbrzymich ilości tegoż wyrobu. Jeśli o to samo poprosimy Euroclamp, zrobią to dla nas nawet jeśli zamówimy niedużą ilość produktu. Minimalna wielkość zamówienia zależy, rzecz jasna, od zakresu korekt i w związku z tym określana jest indywidualnie. Zadzwoń do nas, zrobimy co w naszej mocy, by pomóc.

Jeśli jesteś zainteresowany tymi lub innymi produktami firmy Euroclamp, wyślij wiadomość na adres info@soselectronic.pl, a z przyjemnością pomożemy. 
Jeśli potrzebujesz doradztwa technicznego, wyślij wiadomość na adres euroclamp@soselectronic.com