Współczesne samochody są naszpikowane elektroniką. I nie chodzi tu tylko o rozwiązania audio i nawigację. Drzwi i okna otwierają się same, ustawiają się również lusterka i siedzenia, a antena teleskopowa sama się wysuwa i chowa a może jeszcze nie? Wiele z tych funkcji działa za pomocą przekaźników. A kiedy samochód jest użytkowany na mrozie i w upale, na autostradzie i na polnej drodze, komponenty, w tym przekaźniki, muszą również sprostać wysokim wymaganiom.

Dla producenta, japońskiego koncernu Fujitsu, przekaźniki samochodowe od samego początku były odpowiednikami innych grup przekaźników, więc na ich jakość pozytywny wpływa ma doświadczenie zgromadzone na etapie opracowywania i użytkowania alternatywnych rozwiązań.

FBR51ND12-W1 to pozycja ciesząca się największą popularnością w naszej ofercie. Ogromna liczba sprzedanych egzemplarzy sugeruje, że jest do element niezawodny, nadający się do wielu zastosowań w motoryzacji i nie tylko. Zawsze przydaje się możliwość przekazywania prądów o dużych wartościach przez przekaźnik o niewielkich wymiarach. Poza tym urządzenie jest odporne na drgania, jego zakres temperatury pracy jest bardzo szeroki, a poza tym znajduje zastosowanie w różnych branżach.

FBR51ND12-W1 to kompaktowy przekaźnik jednobiegunowy z zestykiem przełącznym i cewką 12VDC. Przy wymiarach 15,5x12,1x13,7 mm może przekazywać do 35 A. Styki wykonane są z materiału AgSnO2In2O3, który wydaje się być udanym zastępcą niezbyt przyjaznego środowisku AgCdO. Przekaźnik służy do przełączania zasilania odbiorów (motocykli, żarówek i innych) przy napięciu 14 VDC. I czynność tę może wykonać co najmniej 10 milionów razy. Posiada zaciski przeznaczone dla PCB.

FBR51ND12-W1 to standardowy typ dostępny z magazynu.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi produktami FUJITSU lub potrzebujesz więcej informacji o tym przekaźniku, skontaktuj się z nami pod adresem info@soselectronic.pl