Okrągłe złącza M12 marki Hirschmann są szczególnie przydatne w przypadku zastosowań z zakresu automatyki, wykorzystujących czujniki i elementy wykonawcze. Elementy wykonawcze wykorzystywane są do sterowania ruchomymi częściami systemu.

Złącza te zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa w przypadku awarii. Złącza M12 firmy Hirschmann oferowane są w wersji prostej i prostokątnej, z wejściem kablowym PG7 lub PG9 i w konfiguracji 4 lub 5 pinowej. Dostępne są zarówno męskie, jak i żeńskie wtyki i gniazda M12. Podobnie jak w przypadku innych złączy M12, posiadają one gwint przyłączeniowy.

Złącza Hirschmann M12, znane również jako złącza serii E, mają obudowę wykonaną z polamidu oraz mosiężne styki. Poliamid jest materiałem wyjątkowo trwałym, dzięki czemu produkty Hirschmann nadają się do zastosowań przemysłowych. Skuteczne odciążenie zapewnia sprężyna zaciskowa. Złącza w rozmiarze PG7 mogą być stosowane z kablami o przekroju od 4 do 6 mm, natomiast wpusty kablowe PG9 mogą pomieścić kabel o przekroju od 6 do 8 mm.

W celu zapewnienia odpowiedniej żywotności produktu, okrągłe złącza Hirschmann są zabezpieczone przed kurzem i wilgocią oraz odporne na działanie olejów i substancji chemicznych. Ergonomiczna konstrukcja rozwiązań z serii E sprawia, że ich obsługa jest szybsza i nie sprawia większych problemów. Dzięki temu podłączenie czujników i elementów wykonawczych do systemów automatyki, np. w automatycznych urządzeniach instalacyjnych i obrabiarkach, jest przeprowadzane szybko i sprawnie.

Złącza zostały skonstruowane w taki sposób, aby zapobiec przypadkowemu odkręceniu nakrętki łączącej. Dzięki temu produkt jest bezpieczny bez względu na obszar zastosowania, nawet w miejscach narażonych na duże obciążenia wibracyjne, na przykład w taśmach transportowych i automatycznych wykrawarkach.
Najpopularniejsze typy złączy zasilających są dostępne bezpośrednio z naszego magazynu, a wszystkie inne złącza marki Hirschmann dostępne są na zamówienie, wraz z zespołami złączy o różnych długościach kabli.

Więcej informacji na temat produktów Hirschmann uzyskać można pod adresem info@soselectronic.pl