Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie. OK Więcej informacji
IQRF

IQRF – technologia bezprzewodowa, która łamie bariery

Pomyślnie zastosowanie inteligentnej technologii bezprzewodowej sieci IQRF i MESH możliwe jest w rekordowo krótkim czasie, nawet z podstawowymi znajomościami elektroniki.


Domy inteligentne, transmisja danych, zdalne włączanie oświetlenia, to tylko niektóre z przykładów zastosowania nowoczesnej technologii IQRF. Bezprzewodowa transmisja danych, wykorzystywana np. do sterowania różnymi urządzeniami, możliwa jest w zasadzie czterema podstawowymi sposobami:

1) czip RF, mikrokontroler, rozwój własnego oprogramowania
2) moduł RF
3) moduł RF z systemem operacyjnym
4) moduł RF z inteligentną nadbudową

Czas i znajomości potrzebne do uzyskania produktu wyjściowego z użyciem wymienionych wyżej możliwości ilustrują następujące obrazki:


Technologia IQRF pozwala na użycie trzeciej i czwartej z wspomnianych wyżej możliwości. Prawdopodobnie najciekawszym będzie wariant 4., który można zastosować praktycznie natychmiast z minimalnym wysiłkiem za pomocą tzw. protokołu DPA (Direct Peripheral Adressing). DPA to protokół pozwalający na wybudowanie, sterowanie i modyfikację również dużych sieci metalicznych lub bezprzewodowych i obustronną transmisję danych bez konieczności klasycznego programowania. Protokół DPA składa się z 4 bajtów (3+1) zawierających adres w sieci (NAdr), numer peryferii (PNum), komendę specyficzną dla danej peryferii (PCmd) – np. włączenie LED i ewentualnie również 4. bajt – dane (do 58 bajtów/1 pakiet). Dla różnych peryferii można zdefiniować tzw. Hardware profile (HWP), który przekłada dany pakiet DPA na specyficzną czynność danego urządzenia (np. po naciśnięciu przycisku wysłany zostanie pakiet do urządzenia docelowego, z informacją, że należy włączyć oświetlenie).

Podstawą całego systemu IQRF są miniaturowe moduły transceiwerów RF, które pracują na częstotliwości 868 MHz (alternatywnie 916 MHz) z ultra niskim poborem i ustawialną mocą RF. Całe ustawienie i połączenie sieci IQMESH przebiega automatycznie, dosłownie na „jedno kliknięcie“ a sama transmisja danych działa na zasadzie transmisji z jednego modułu do dalszego, aż dana informacja dotrze do transceiwera celowego (Node).

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w zbliżającym się webinarium o IQRF , w dokumentach IQRF_Technical_Guide, IQMESH oraz na stronach www.iqrf.org.
W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl.

Zalety / cechy:

 • inteligentne moduły RF do obustronnej transmisji danych, sterowania,...
 • pracujące w wolnym paśmie 868 MHz(EU)/ 916 MHz (US), zasięg aż 700m
 • technologia sprawdzona w praktyce
 • moduły zawierają własny OS
 • bardzo prosta budowa sieci MESH
 • wysoka niezawodność i odporność sieci oraz transmisji danych
 • możliwość ustawienia mocy nadajnika
 • ekstremalnie niski pobór
 • małe wymiary
 • bardzo przystępna cena modułów transceiwerów
 • wyjątkowo proste zastosowanie za pomocą protokołu DPA (direct peripheral adressing)

Produkty uzupełniające
obrazek typ / rodzaj / opis Nr artykułu producent na magazynie Magazyn dostawcy Cena/szt. bez VAT
DS-START-03 TR52D IQRF DS-START-03 TR52D

Zestaw rozwoju "START" do natychmiastowego rozpoczęcia z IQRF

Zestawy rozwojowe do modułów komunikacyjnych

142400
V

IQRF

na magazynie 5 szt
-
Wyprzedaż

1 szt+ 457,0000 Zł


 
DS-START-03 TR52D

Zestaw rozwoju "START" do natychmiastowego rozpoczęcia z IQRF

Zestawy rozwojowe do modułów komunikacyjnych

Nr. Zamówienie: 142400
Producent: IQRF
na magazynie 5 szt
1 szt+
457,0000 Zł

webdesign © bart.sk

Zgłosić błąd

Zmienił byś coś? Otrzymujesz błąd? Albo masz ciekawą uwagę. Podziel się z nami, cenne uwagi na pewno zostaną nagrodzone. Wystarczy własnymi słowami opisać błąd lub wnieść uwagę oraz podać dane kontaktowe. Dziękujemy.

Dane kontaktowe