Oczywiście produkcja diod LED o zerowej wysokości jest raczej nierealna biorąc pod uwagę prawa fizyki i nasze postrzeganie świata w 3 wymiarach. Niemniej jednak możliwe jest, aby dioda LED nie wystawała ponad płytkę drukowaną dzięki wspomnianemu wcześniej „odwrotnemu” montażowi, czyli dzięki mocowaniu z tyłu płytki drukowanej. W tym celu należy zaprojektować otwór odpowiedniej wielkości z tyłu płytki drukowanej.

Cel?

Mówiąc wprost, ścieżki diody LED na płytce drukowanej oraz sama dioda znajdują się z tyłu płytki drukowanej. W górnej części, po stronie, na której świeci dioda LED, można swobodnie rozmieszczać inne elementy. Na rynku dostępne są diody LED o wysokości zaledwie 0,2 mm, pomysł może więc wydawać się bezużyteczny, ale niektórych przypadkach nawet 0,2 mm mają ogromne znaczenie. Tego typu montaż praktycznie nie ma wpływu na górną część płytki drukowanej, z wyjątkiem konieczności wykonania w płytce otworu na diodę LED.

W ten sposób możliwe jest tworzenie wyjątkowo cienkich paneli podświetlających oraz wykorzystanie diod LED do podświetlania elementów, które nie zostały zaprojektowane/wyprodukowane pod kątem podświetlenia (przełączniki, itp.). Kolejną zaletą tego typu montażu jest fakt, że nawet stosunkowo gęsto ułożone diody LED nie przeszkadzają sobie nawzajem. Dzięki temu możliwe jest na przykład przyklejenie takiej płytki drukowanej do półprzezroczystego panelu. W ten sposób powstanie niedrogi panel wskaźników wysokiej jakości, w którym wyeliminowany zostanie problem niepożądanego przenikania światła do okolicznych segmentów.

Seria KPTR-3216 przeznaczona do montażu „do góry nogami” jest już zapakowana (taśma i rolka) w odwrotnym położeniu, aby umożliwić montaż maszynowy (w systemie „pick-and-place”).

Seria KPTR-3216 obejmuje 15 rodzajów diod we wszystkich standardowych kolorach (z wyjątkiem bieli).

Przybliżona cena większości rodzajów diod wynosi 4-8 euro / 100 szt. W przypadku większego zainteresowania, jesteśmy w stanie dostarczyć próbki do opracowania projektu, jak również zapewnić stałą dostawę na potrzeby produkcji.

Jeśli potrzebujesz dalszych informacji lub jesteś zainteresowany innymi produktami firmy KINGBRIGHT, skontaktuj się z nami pod adresem info@soselectronic.pl