Obudowa ze stali nierdzewnej – higiena przede wszystkim

Z branży gastronomicznej i farmaceutycznej najczęściej wykorzystuje się sprzęty wykonane ze stali nierdzewnej. Stale tego rodzaju posiada domieszkę chromu, stanowiącego co najmniej 10,5% ich składu. Chrom jest wysoce reaktywny w środowisku tlenowym i szybko tworzy na swojej powierzchni wysoce odporną pasywowaną barierę, która chroni struktury wewnętrzne przed dalszą korozją. Sprzęty wykonane ze stali nierdzewnej są łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji. Jej gładka powierzchnia, będąca wynikiem polerowania, nie sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów. Z tego powodu idealnie nadaje się do stosowania w takich branżach jak przetwórstwo spożywcze, gdzie higiena i czystość są kluczowe.


Komputer panelowy z obudową ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP69K
Pokrycie

Komputery panelowe są dostępne w wersjach o stopniu ochrony IP66, IP67 lub IP69K. Aby utrzymać stopień ochrony IP67 lub IP69K, komputery panelowe muszą być montowane przez producenta. Po otwarciu sprzętu u klienta nie można zagwarantować ochrony wyższej niż IP66.

Stopień ochrony IP69K zapewnia całkowite zabezpieczenie sprzętu przed wnikaniem pyłu oraz ochronę przed rozpryskami gorącej wody o temperaturze 80°C pod wysokim ciśnieniem 8-10 MPa (80-100 barów).

Stopień ochrony IP69K jest najwyższym dostępnym stopniem ochrony.

Seria komputerów z obudową ze stali nierdzewnej

Seria ta obejmuje modele z rezystancyjnym panelem dotykowym o przekątnej 10,4" i 15,1" oraz model z pojemnościowym panelem dotykowym o przekątnej 19". Wszystkie modele nadają się do pracy w środowisku o zakresie temperatur od -20 do +60 °C i mają szeroki zakres napięć wejściowych od 9 do 36 V DC. W standardowej konfiguracji wykorzystywany jest 2,5-calowy komputer jednopłytkowy 2I385HW-D94 z procesorem Intel Celeron J1900 i wbudowaną pamięcią 4 GB RAM. W komputerze jednopłytkowym można zastosować pół- lub pełnowymiarowy dysk SSD mSATA albo dysk SSD 2,5" z zestawem montażowym.

Wodoszczelne złącza M12

Wszystkie interfejsy wykorzystują standardowe wodoodporne złącza M12.

Komputer panelowy 10,4" posiada siedem złączy.

obr2785_pca3bea2c8c44.jpg

Komputery panelowe 15,1" i 19" posiadają siedem złączy i wolne gniazda na dwa dodatkowe złącza.

obr2785_p0ae097478f6c.jpg

Wszystkie złącza są zabezpieczone przez wodoodporną osłonę. Komputery panelowe są dostarczane bez kabli i należy je zamówić oddzielnie. Długość kabla wynosi 2 m. Więcej informacji na temat kabli do komputerów panelowych z obudową ze stali nierdzewnej można znaleźć w dokumencie Instrukcja montażu komputerów panelowych z obudową ze stali nierdzewnej.

obr2785_p09d606e127ee.jpg

Opcje personalizacji

Poniżej przedstawiono kilka przykładów personalizacji systemów wbudowanych LexSystem:

  1. Więcej złączy M12 dla dodatkowych gniazd.
  2. Akumulator zapasowy z ładowarką wbudowany w obudowę.
  3. Krótkotrwałe podtrzymanie zasilania za pomocą superkondensatorów, które umożliwia prawidłowe wyłączenie systemu operacyjnego.
  4. Różnego rodzaju komputery jednopłytkowe.
  5. Wodoodporne anteny do sieci Wi-Fi lub LTE.

– Firma LexSystem może proste modyfikacje do 10 sztuk komputerów, tak by model spełniaj Twoje wymagania. Jeśli jest to technicznie możliwe i ekonomicznie uzasadnione, producent wyprodukuje system wbudowany dokładnie według potrzeb użytkownika. Nie wahaj się i prześlij nam informacje, jakie wymagania powinien Twój sprzęt, a my poinformujemy producenta, który wprowadzi stosowne zmiany – powiedział Miroslav Piskor, specjalista ds. produktów w firmie SOS electronic.

Aby uzyskać więcej informacji na temat produktów LexSystem skontaktuj się z przedstawicielem handlowym SOS electronic w swoim regionie lub wyślij e-mail na adres lexsystem@soselectronic.com. Z chęcią udzielimy wszelkich niezbędnych informacji.