Ładuj korzystnie!

Dzisiaj już chyba nikt nie wątpi w zalety oraz korzyści ekologiczne akumulatorów NiMH. Z ładowarkami z naszej oferty będą one długo utrzymywały się w dobrej kondycji, obecnie również w cenie promocyjnej.

Odtwarzacze MP3, urządzenia przenośne, lampy, latarki czołowe LED, zasilanie awaryjne różnych urządzeń przemysłowych, systemy zabezpieczające, narzędzia ręczne, aparaty fotograficzne, kamery – to tylko mały przegląd urządzeń, w których zazwyczaj opłaca się zastosowanie ładowalnych akumulatorów NiMH, zamiast jednorazowych baterii w powszechnych rozmiarach AA lub AAA. Dostępne są również w wersji z wyprowadzeniami, która zazwyczaj dogodniejsza jest do zastosowania przemysłowego. Wraz z pojawieniem się technologii dla wyraźnej redukcji samo-rozładowania akumulatorów NiMH, która nazywana jest przez producentów np. RTU, AR, Eneloop, ReCyKo itd., właściwości ogniw NiMH uległy wyraźnej poprawie. Dzięki temu zachowują aż 80% energii po roku magazynowania.

Aby w całości wykorzystać ich dobre cechy, potrzeba już tylko dobrej ładowarki. Dla zachowania długiej żywotności ogniw NiMH zaleca się ich ładowanie jeszcze przed ich całkowitym rozładowaniem. W takim przypadku można osiągnąć wyższą liczbę cykli ładowania oraz utrzymanie wysokiej pojemności przez długi okres. W każdym razie należy unikać głębokiego rozładowania w seriach kilku ogniw, kiedy ogniwo o najmniejszej pojemności może ulec przebiegunowaniu. Taka sytuacja może bardzo łatwo wystąpić w przypadku głębokiego rozładowania akumulatora 12V, złożonego z 10 ogniw NiMH, ponieważ ogniwa nigdy nie mają identyczną pojemność i takie samo samorozładowanie. Przypominamy, iż współczesnym ogniwom NiMH nie zagraża już tzw. efekt pamięciowy, tak jak w przypadku niektórych typów NiCd, dlatego niepotrzebne jest ich rozładowywanie przed ładowaniem.

W ramach promocji oferujemy Państwu 3 ładowarki dla baterii AA i AAA, jak również 1 typ dla baterii 9VMW 6288GS. Ładowarki sterują zakończeniem ładowania za pomocą metody „delta V - ΔV“, tzn. W momencie detekcji małego spadku napięcia na ogniwie, ładowanie zostanie wstrzymane a ładowarka przechodzi w tryb utrzymujący. Ofertę uzupełnia tester baterii, z którym w bardzo wygodny sposób można sprawdzić stan baterii MW 333 – na LCD pojawi się graf słupkowy (bargraf) i według jego długości łatwo można określić stan baterii/akumulatora. Jeżeli mają Państwo urządzenia, które korzystają z parzystej ilości baterii, wystarczy Państwu ładowarka, która potrafi ładować 2/4 ogniwa – MW 1268(A)UGS. Jeżeli posiadają Państwo również urządzenia zasilane 1, lub nieparzystą liczbą ogniw, wtedy będzie dla Państwa dogodniejsza ładowarka, która potrafi ładować 1-4 baterie – MW 3279 albo MW L2111(1).

W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl.

webdesign © bart.sk

Zgłosić błąd

Zmienił byś coś? Otrzymujesz błąd? Albo masz ciekawą uwagę. Podziel się z nami, cenne uwagi na pewno zostaną nagrodzone. Wystarczy własnymi słowami opisać błąd lub wnieść uwagę oraz podać dane kontaktowe. Dziękujemy.

Dane kontaktowe