29 lat na rynku
Oddziały w 7 krajach
Klienci z ponad 100 krajów
Wsparcie od prototypu aż po produkcję

Co to jest kod QR?

Kod QR to dwuwymiarowy kod kreskowy, który opracowała japońska spółka Denso-Wave w roku 1994. Skrót „QR“ pochodzi z angielskiego oznaczenia Quick Response (Szybka reakcja), ponieważ kod zaprojektowany został z uwagi na szybkie dekodowanie.

Artykuł archiwalny opublikowany 22.06.2012. Niektóre informacje mogą być już nieaktualne i niezgodne ze stanem faktycznym. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.
Podstawa użycia polega na tym, że kod QR zostaje zarejestrowany przez kamerę lub aparat fotograficzny, a oprogramowanie dekoduje informację tekstową zawartą w kodzie. W Japonii kod QR stał się de facto standardem i większość telefonów komórkowych z wbudowanym aparatem fotograficznym potrafi rozszyfrować takie kody.
Bez obaw, do odczytywania kodów QR niekoniecznie trzeba być zdolnym w kryptologii, wystarczy odpowiednio wyposażona komórka, jaką obecnie jest już prawie każda. Niektóre smartfony posiadają już zainstalowany fabrycznie czytnik kodów QR, do reszty należy go zainstalować samemu. Po uruchomieniu aplikacji pojawi się jakby aplikacja aparatu fotograficznego. Potem wystarczy już tylko „wcelować“ w kod QR a aplikacja automatycznie go rozszyfruje.
Więcej informacji o kodach QR, jak również listę aplikacji do telefonów komórkowych znajdą Państwo na stronie http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2011/06/wszystko-o-kodach-qr.aspx

Nie przegap tych artykułów!

Czy spodobały Ci się nasze artykuły? Nie przegap żadnego! Zajmiemy się wszystkim za Ciebie i chętnie sami Ci je dostarczymy.

Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie.
OK Więcej informacji