27 lat na rynku
Oddziały w 7 krajach
Klienci z ponad 100 krajów
Wsparcie od prototypu aż po produkcję

Energia, którą wszyscy potrzebujemy

Nasze życie zależy od energii, nasze cyfrowe i wirtualne życie jest całkowicie zależne od baterii i akumulatorów. Do życia w świecie cyfrowym potrzebujemy coraz więcej baterii.

Czy to smartfon, notebook, system alarmowy lub nawet zegarek, prawie wszystkie obecnie używane urządzenia elektroniczne posiadają baterie i akumulatory. Nasza firma oferuje szeroką gamę baterii i akumulatorów, od akumulatorów żelowo ołowianych, przez cez NiMH, Li-Ion, LiPol, LiSOCl i NiZn z najpopularniejszych . Oferujemy akumulatorki SLA firmy Panasonic, światowego lidera w tej dziedzinie, a duża liczba aplikacji do środowiska zewnętrznego opiera się właśnie na tych akumulatorach, ponieważ pracują niezawodnie przez wiele lat, nawet w ekstremalnych warunkach temperaturowych np. w systemach zarządzania transportem, w centralach zabezpieczających lub w źródłach rezerwowych. Nowe technologie wykorzystywane do akumulatorów ładowalnych obejmują, np. rodzaje LiIon i LiPoI .

Akumulatory te mogą przechowywać dużą ilość energii w małej objętości i doskonale się nadają do stosowania w urządzeniach pomiarowych, czujników, systemów przenośnych, a nawet w pojazdów elektrycznych i rowerów elektrycznych. Technologia LiIon / LiPoI ma kilka zalet w porównaniu do NiMH lub SLA, takie jak wyższa gęstości energii, niższą waga i wyższe napięcie na celi. Ponadto, wielką zaletą akumulatora Li-PoI jest to, że może on być wytwarzany w prawie dowolnym kształcie i wykorzystać niemal doskonale całe wolne miejsce w urządzeniu. Technologia LiIon jest nieco bardziej rygorystyczna, technologia ta może być wykorzystana jedynie do produktów o cylindrycznym kształcie. Najpopularniejszy rozmiar, to 18650, co oznacza: średnicę 18 mm i 65 mm długości. Akumulatory te mają pojemność około 2000mAh i mogą być stosowane w dużych opakowaniach do przenośnych przyrządów pomiarowych, aparatów fotograficznych i sprzętu specjalistycznego. Ten typ akumulatora jest używany w dziś najsłynniejszy samochodzie elektrycznym - Tesla model S.
NiMH i nowsze NiZn akumulatory się nadają do urządzeń kosztowo wrażliwych o mniejszym zużyciu energii, podczas gdy baterie NiZn są również wykorzystywane do krótkich wysokich obciążeń, takich jak lampy błyskowe w aparatach. Małe ręczne elektronarzędzia wykorzystują akumulatory NiMH lub NiZn choć ostatnio coraz częściej są zamieniane na akumulatory LiIon z powodu ich niezaprzeczalnych zalet.

W LiSOCl (pierwotne / jednorazowego użytku) baterie są bardziej odpowiednie do Internetu i czujników, które powinny działać przez dłuższy czas bez wymiany baterii. Baterie te mają bardzo mały prąd samo wyładowywania i mogą niezawodnie dostarczać energię urządzeń wymagających niskiego zużycia energii, takich jak czujniki lub przenośne urządzenia medyczne.

Ze względu na to, że wzrasta znaczenie technologii źródeł odnawialnych energii, wzrośnie też znaczenie magazynowania tej energii i jej dystrybucji w optymalnym czasie.
Oferujemy wszystkie wymienione technologie, takie jak.:

PoI i Li-ion akumulatory
LiSOCl baterie galwaniczne
NiMH i SLA
akumulatory NiZn
Litowe baterie guzikowe

W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl.

Nie przegap te artykuły!

Czy spodobały Ci się nasze artykuły? Nie przegap żadnego! Zajmiemy się wszystkim za Ciebie i chętnie sami Ci je dostarczymy.

Zgłosić błąd

Zmienił byś coś? Otrzymujesz błąd? Albo masz ciekawą uwagę. Podziel się z nami, cenne uwagi na pewno zostaną nagrodzone. Wystarczy własnymi słowami opisać błąd lub wnieść uwagę oraz podać dane kontaktowe. Dziękujemy.

Dane kontaktowe

Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie.
OK Więcej informacji