Moduł Ag5200 doda energii Państwa urządzeniom z kabla Ethernet.

PoE - Power over Ethernet nie jest już niczym nadzwyczajnym. Z modułem Ag5200 mogą również Państwo korzystać z tej funkcji i ominąć zasilacz sieciowy.

Artykuł archiwalny opublikowany 07.08.2013. Niektóre informacje mogą być już nieaktualne i niezgodne ze stanem faktycznym. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.
Pomysł by wykorzystać kabel Ethernet również do zasilania znany jest już od wielu lat. Wykorzystanie istniejącego połączenie transmisji danych również na doprowadzenie energii do zasilania samego urządzenia to interesująca możliwość jak wyeliminować mnóstwo adapterów sieciowych, uzyskać możliwość sterowania poborem i wiele innych zalet...
Po pierwszych próbach niektórych firm został przyjęty międzynarodowy standard pod nazwą IEEE 802.3af (12,95W) a później również 802.3at (25,5W). Pomimo tego, że system transmisji energii przez kable Ethernet posiada pewne niedogodności, jak np. straty w stosunkowo cienkich przewodach, zalety w formie prawie wszędzie dostępnego zasilania i eliminacji mnóstwa gniazdek i adapterów wyraźnie przeważają. Dlatego system PoE staje się międzynarodowym standardem dla zasilania urządzeń przyłączonych do Ethernetu. Typowymi przykładami zastosowania PoE są telefony VoIP, kamery Ethernetowe, czujniki, urządzenia zabezpieczające, routery,...
Dlatego właśnie poszerzamy naszą standardową ofertę magazynową o moduł Ag5200 o mocy maksymalnej aż 30W, który umożliwia bardzo łatwą implementację PoE w urządzeniu docelowym. Ag5200 to kompletny moduł z przetwornikiem izolacyjnym DC/DC oraz częścią dla komunikacji z urządzeniem dostarczającym energii. Częściowo ustawialne napięcie wyjścia (standard 12V), izolacja galwaniczna 1500V oraz minimum potrzebnych części zewnętrznych, zapewniają bardzo prostą implementację w urządzeniu docelowym. Ochrona przed przeciążeniem i zwarciem oraz ochrona cieplna, zapewniają bezpieczną pracę. Zaletą jest, że przemiennik DC/DC o wysokiej wydajności pracuje w szerokim zakresie napięcia wejścia 37 aż 57V.
Szczegółowych informacji udzieli ulotka Ag5200, karta katalogowa Ag5200 oraz opis podstawowy IEEE 802.3at.

W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl.
Zalety / cechy:

 • kompletny moduł do zasilania poprzez Ethernet (PoE)
 • moc wyjściowa aż 30W
 • zgodny z IEEE 802.3 af & at
 • wysoko-wydajny przemiennik izolacyjny DC/DC
 • izolacja 1500V
 • napięcie wyjściowe 12V (częściowo ustawialne)
 • napięcie wejściowe 37-57V
 • minimum części zewnętrznych
 • ochrona przeciwko przeciążeniu, zwarciu i przegrzaniu
 • łatwa integracja w urządzeniu docelowym
 • małe wymiary (51 x 30 x 16mm)

Nie przegap te artykuły!

Czy spodobały Ci się nasze artykuły? Nie przegap żadnego! Zajmiemy się wszystkim za Ciebie i chętnie sami Ci je dostarczymy.

Zgłosić błąd

Zmienił byś coś? Otrzymujesz błąd? Albo masz ciekawą uwagę. Podziel się z nami, cenne uwagi na pewno zostaną nagrodzone. Wystarczy własnymi słowami opisać błąd lub wnieść uwagę oraz podać dane kontaktowe. Dziękujemy.

Dane kontaktowe

Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie.
OK Więcej informacji