Złap wiatr w sieć (lub w akumulator)

Z nową elektrownią wiatrową AIR 40 można uzyskać średnio aż 40 kWh miesięcznie – łatwo i bezpiecznie.

Artykuł archiwalny opublikowany 08.01.2013. Niektóre informacje mogą być już nieaktualne i niezgodne ze stanem faktycznym. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.
Małe elektrownie wiatrowe są wyśmienitym źródłem energii dla wszystkich aplikacji „off-grid“ o niskim i średnim poborze, jak np. telekomunikacje, oświetlenie, SCADA (telemetria) i inne. W porównaniu z panelami fotowoltaicznymi wymagają jedynie stosunkowo prostej instalacji – montaż na maszcie.
AIR 40 to wysokiej klasy sterowane mikroprocesorem elektrownie wiatrowe o precyzyjnej konstrukcji mechanicznej. Dzięki niskiej wadze i zintegrowanemu sterownikowi są łatwe w instalacji i dają energię praktycznie natychmiast po instalacji. Kompozytowe łopatki turbiny są zoptymalizowane dla cichej pracy, trwałości oraz maksymalnej mocy w szerokim zakresie prędkości. Dużą zaletą AIR 40 jest stosunkowo niska początkowa prędkość wiatru – już od 3,1 m/s. „Sercem“ AIR 40 jest bezszczotkowe (brushless) dynamo z magnesami stałymi i długim okresem życia.
Moc wyjściowa AIR 40 zależy od rzeczywistych warunków w miejscu instalacji, średnio jednak potrafi dostarczać 40 kWh / miesiąc przy średniej prędkości wiatru 5,8 m/s (21km/h). Przy większych prędkościach wiatru może być to nawet znacznie więcej. Elektrownie wiatrowe są zdolne do samodzielnej pracy i są również sprawdzonym uzupełnieniem paneli fotowoltaicznych, kiedy odpowiednio uzupełniają spadek mocy PV paneli, zwłaszcza w okresie zimowym.

Bliższych informacji udzieli Państwu datasheet AIR 40. W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl.

Zalety / cechy:

  • Wysokiej jakości mała elektrownia wiatrowa o napięciu wyjściowym 12, 24 lub 48V
  • 40 kWh miesięcznie przy średniej prędkości wiatru 5,8 m/sec
  • pracuje przy prędkości wiatru 3,1-22 m/s
  • sterownik mikroprocesorowy
  • korpus z aluminium
  • kompozytowe łopatki zoptymalizowane do cichej pracy
  • wirnik o średnicy 1,17m
  • elektroniczna ochrona przeciwko nadmiernej prędkości wiatru
  • bezszczotkowy alternator (dynamo) z długim okresem życia

Nie przegap te artykuły!

Czy spodobały Ci się nasze artykuły? Nie przegap żadnego! Zajmiemy się wszystkim za Ciebie i chętnie sami Ci je dostarczymy.

Zgłosić błąd

Zmienił byś coś? Otrzymujesz błąd? Albo masz ciekawą uwagę. Podziel się z nami, cenne uwagi na pewno zostaną nagrodzone. Wystarczy własnymi słowami opisać błąd lub wnieść uwagę oraz podać dane kontaktowe. Dziękujemy.

Dane kontaktowe

Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie.
OK Więcej informacji