Odbiornik GNSS L1/L5 precyzyjnie określa lokalizację użytkownika
W porównaniu z modułami GNSS pracującymi tylko w paśmie L1, LC79D może współpracować ze znacznie większą liczbą satelitów umożliwiających śledzenie i pozycjonowanie.

Pozwala to na znaczące ograniczenie efektu wielodrożności, spowodowanego przez wysokie budynki w środowisku miejskim. Dalsze korzyści to krótszy czas pozyskiwania sygnału i duże zwiększenie dokładności pozycjonowania. Opcjonalna funkcja „nawigacji zliczeniowej” umożliwia precyzyjne pozycjonowanie, nawet w przypadku braku sygnału GNSS lub jego zakłóceń.

Moduł LC79D jest zgodny z normą AIS-140 (norma przemysłu motoryzacyjnego 140), a wbudowane wzmacniacze LNA i filtry SAW zapewniają lepsze pozycjonowanie w przypadku słabego sygnału i innych niesprzyjających warunków.
Dzięki zaawansowanemu zarządzaniu poziomem energii możliwe jest przeprowadzenie pozycjonowania GNSS przy niewielkim zużyciu energii – moduł LC79D jest więc idealnym rozwiązaniem dla systemów, które wymagają niskiego poboru energii lub są zasilane akumulatorowo.

Odbiornik GNSS L1/L5 precyzyjnie określa lokalizację użytkownika

Ze względu na zminimalizowanie dryfu pozycji i zwiększenie dokładności pozycjonowania w przypadku umieszczenia modułu między wysokimi zabudowaniami miejskimi, LC79D stosuje się w systemach śledzenia w czasie rzeczywistym, zastosowaniach z zakresu ekonomii współdzielenia itp.

Kompaktowa budowa, niskie zużycie energii i wysoka wydajność sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do stosowania w pojazdach, systemach śledzenia osób i mienia oraz rozwiązaniach z zakresu e-mobilności.

Moduł GNSS – model LC79D– jest już dostępny w naszej ofercie. Więcej informacji o produktach Quectel można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w wyborze odpowiedniego produktu, prosimy skontaktować się z nami pod adresem info@soselectronic.pl.
Z chęcią udzielimy wszelkich niezbędnych informacji.