Moduł BC92 posiada ultrakompaktowy kształt o wymiarach 23,6 mm × 19,9 mm × 2,2 mm i jest kompatybilny z oferowanym przez Quectel modułem GSM/GPRS M95, co umożliwia bezproblemową migrację oraz minimalizuje koszty i czas opracowania nowego rozwiązania. Dzięki obudowie LCC+LGA, BC92 pozwala na szybką produkcję modułów przy użyciu standardowej maszyny SMT.

Moduł BC92 charakteryzuje się niskim zużyciem energii i rozszerzonym zakresem temperatur pracy. Oferuje możliwość przełączania się między trybami GSM i NB2 na całym świecie oraz obsługuje technologie GSM Voice i Bluetooth Low Energy (BLE).

Dzięki połączeniu wielu funkcji oraz bogatemu zestawowi interfejsów (takich jak USB, USIM, UART, ADC, RESET, PWRKEY, SPI, GPIO, antena główna, a w szczególności interfejs audio obsługujący mikrofon i głośnik), a także technologii DFOTA, gama możliwych zastosowań BC92 obejmuje np.: publiczne systemy wypożyczania rowerów, inteligentne parkowanie, bramkę Bluetooth, inteligentne liczniki, inteligentne miasta, śledzenie zasobów, inteligentne AGD, elektronika zintegrowana z odzieżą, urządzenia do monitoringu upraw oraz stanu środowiska naturalnego i wiele innych.

Przechodzenie od technologii GSM/GPRS do LTE oraz 5G jest trendem nieodwracalnym. Niemniej jednak, ze względu na szeroką dostępność sieci GSM na świecie oraz jej ogromny zasięg przewiduje się, że pozostanie ona w eksploatacji przez wiele lat, w szczególności w niektórych krajach rozwijających się. Ponieważ BC92 umożliwia przełączenie się z Cat NB2 do GSM, moduł może wykorzystywać istniejącą, globalną sieć GSM lub stopniowo i bezproblemowo przejść z GSM/GPRS do sieci NB-IoT.

Próbki inżynierskie modułu BC92 są teraz dostępne na żądanie. Aby uzyskać więcej informacji na temat produktów firmy Quectel, prosimy odwiedzić nasz sklep internetowy lub przesłać wiadomość na adres info@soselectronic.pl


Dysponujemy wcześniej nie publikowanymi kartami produktów. Zanim udostępnimy Ci kartę, prosimy o podanie kilku informacji o sobie. Dziękujemy.