BG95 to rodzina pracujących w wielu trybach modułów LTE Cat M1/Cat NB2/EGPRS ze zintegrowaną obsługą GNSS. Jest ona w pełni zgodna ze specyfikacją 3GPP Release 14 i oferuje maksymalną prędkość pobierania danych wynoszącą 375 Kbps oraz przesyłania danych wynoszącą 1,12Mbps.

Należące do niej urządzenia cechują się ekstremalnie niskim poborem energii dzięki wykorzystaniu wbudowanej pamięci RAM/flash oraz procesora ARM Cortex A7 pracującego pod kontrolą systemu ThreadX, osiągając zmniejszenie o nawet 70% upływu prądu w trybie PSM (Power Saving Mode) oraz zmniejszenie o 85% zużycia prądu w przypadku wykorzystania mechanizmu dDRX, w porównaniu do urządzeń poprzedniej generacji.

Moduł BG95 posiada również kompleksowy zestaw sprzętowych zabezpieczeń i umożliwia uruchamianie zaufanych aplikacji bezpośrednio na silniku Cortex A7 TrustZone. Ponadto BG95 zapewnia zgodność „pin do pinu” z oferowanymi przez Quectel modułami LTE EG91/EG95, modułami LPWA BG96 oraz BC95, modułami UMTS/HSPA UG95/UG96 i modułem GSM/GPRS M95.

Dzięki efektywnej kosztowo, przeznaczonej do montażu powierzchniowego formie o wymiarach 23,6mm×19,9mm×2,3mm oraz wysokiemu stopniowi integracji BG95 umożliwia integratorom i deweloperom łatwe uwzględnienie urządzenia w projektach własnych zastosowań oraz wykorzystanie niskiego poziomu zużycia energii i kompatybilności mechanicznej oferowanej przez moduł. Zaawansowana obudowa LGA umożliwia w pełni zautomatyzowaną produkcję na potrzeby zastosowań przewidujących wykorzystanie dużej liczby egzemplarzy modułu.

Bogaty zestaw protokołów internetowych, interfejsów zgodnych ze standardami przemysłowymi (USB/UART/I2C/STATUS), a także szeroka gama funkcji (sterowniki USB dla systemów Windows 7/8/8.1/10, Linux i Android) powiększają możliwości użycia modułu o szeroką gamę zastosowań M2M, takich jak bezprzewodowe terminale POS, inteligentne prowadzenie pomiarów, śledzenie, urządzenia przeznaczone do noszenia na sobie itp.

BG95-M1 to moduł Cat M1 LPWA połączony z odbiornikiem GNSS. Stanowi on doskonały wybór na potrzeby zastosowań związanych ze śledzeniem zasobów, takich jak publiczny system wypożyczania rowerów, śledzenie paczek itp.

BG95-M2 stanowi połączenie Cat M1/NB2 z odbiornikiem GNSS i może być wykorzystywany do zastosowań wymagających maksymalnego zasięgu przy jednoczesnym niskim zużyciu energii.

BG95-M3 to połączenie Cat M1/NB2/EGPRS z odbiornikiem GNSS. Moduł ten może stanowić dobry wybór w przypadku zastosowań w miejscach, gdzie sieci Cat M1 lub NB IoT nie są jeszcze dostępne, ale ich stworzenie planowane jest na przyszłoś

BG95-MF to połączenie Cat M1/NB2/WiFi z odbiornikiem GNSS. Moduł ten nadaje się do zastosowań wymagających ustalania pozycji modułu w budynkach przy użyciu usługi QuecLocatorTM.

Bogaty zestaw interfejsów i protokołów gwarantuje łatwość użycia BG95 w połączeniu z różnorodną infrastrukturą programową i sprzętową.

Informacje o cenach można uzyskać w naszym sklepie internetowym. Jeśli jesteś zainteresowany którymkolwiek z produktów QUECTEL, wyślij wiadomość na adres sales@soselectronic.com, a z przyjemnością Ci pomożemy.