9 najlepszych technologii do komunikacji bezprzewodowej

Poniżej przedstawiamy praktyczny przegląd najczęściej wybieranych technologii służących do bezprzewodowego transferu danych wraz z porównaniem głównych funkcji i wymogów technicznych oraz przykładami ich wykorzystania. Dzięki opracowaniu szybko zorientujesz się, co się dzieje w świecie Internetu Rzeczy.

Komunikacja bezprzewodowa między urządzeniami elektronicznymi oraz Internet Rzeczy to ogromny rynek, który charakteryzuje się niezwykłym potencjałem rozwoju. Obecnie mamy dostęp do szerokiej oferty różnych technologii od wielu producentów.

Jeśli zastanawiasz się, które rozwiązanie jest najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb, zapoznaj się z poniższą tabelą.

Pomoże Ci ona wybrać sprzęt komunikacyjny, dzięki któremu zyskasz najlepsze parametry i osiągi swojego urządzenia. Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat Bluetooth, WiFi, GSM/GPRS, LoRa, Sigfox, NB-IoT, LTE, LTE-M i 5G.

Poniższy przegląd obejmuje również porównanie najważniejszych parametrów, takich jak szybkość transferu, zasięg sygnału, zużycie energii, bezpieczeństwo oraz ewentualny obowiązek wykupienia licencji. W tabeli uwzględniono zalety i ograniczenia każdego z rozwiązań, jak również inne wymogi, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze właściwej technologii.

Do poszczególnych technologii dodaliśmy również listę producentów, którzy oferują niezawodne rozwiązania w tym zakresie.  Ponadto, interaktywna grafika poprowadzi Cię do odpowiedniej grupy produktów bezpośrednio w naszym e-shopie.


9 najlepszych technologii do komunikacji bezprzewodowej

Możesz pobrać przegląd 9 najlepszych technologii do komunikacji bezprzewodowej w wyższej rozdzielczości wypełniając kwestionariusz. Dziękujemy.


Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji dotyczących technologii Internetu Rzeczy, zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem info@soselectronic.pl

Nie przegap tych artykułów!

Czy spodobały Ci się nasze artykuły? Nie przegap żadnego! Zajmiemy się wszystkim za Ciebie i chętnie sami Ci je dostarczymy.

Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie.
OK Więcej informacji