Dział sprzedaży SK po 20 latach

Dział sprzedaży to ludzie, którzy na co dzień wchodzą w kontakt z Wami – naszymi klientami. Już przez dwadzieścia lat codziennie komunikują z Państwem Andrea Lešundáková, Anna Tamášová i Adriana Benediková, które pracują w SOS electronic od samego początku.

Artykuł archiwalny opublikowany 08.06.2011. Niektóre informacje mogą być już nieaktualne i niezgodne ze stanem faktycznym. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

Stopniowo, w miarę wzrostu ilości klientów, poszerzaliśmy również dział sprzedaży. W roku 1995 dołączyli do naszego zespołu 2 nowi referenci handlowi i 2 przedstawiciele handlowi, do których w roku 2011 dołączył jeszcze jeden referent handlowy i przedstawiciel handlowy. A więc w końcu nasz zespół handlowy tworzy obecnie 10 ludzi.

Początkowo rynek słowacki podzieliliśmy na dwie części. Obecnie każdy z regionów - wschodni, centralny oraz zachodni – posiada swoją własną osobę kontaktową. W przeciągu dwudziestu lat udało nam się dzięki modernizacji techniki uefektywnić komunikację z naszymi klientami. Początkowo wszystko robiliśmy „ręcznie“, nie było Internetu ani oprogramowania firmowego. Oferty przepisywano mozolnie z cenników i nadawano faksem. Wszystkie zamówienia zakładano w segregatorach, karty klienta istniały tylko w wersji papierowej.

W razie eksportu załatwialiśmy również odprawę celną. W przypadku sprzedaży indywidualnej, oprócz wystawiania faktury, pakowaliśmy towar i przekazywali go klientowi. Dzisiaj o te sprawy troszczą się koledzy z działu ekspedycji. Również odbiór towaru należał kiedyś do kompetencji działu sprzedaży. Obecnie to jedna z działalności działu zakupów. Stopniowo urośliśmy i nasz dział unowocześnił się. Z naszymi klientami łączymy się on-line szybko i efektywnie za pomocą e-maili, komunikatorów (Skype) oraz za pośrednictwem e-shopu. Wszystkie oferty i inne dokumenty generowane są za pośrednictwem systemu informacyjnego, przez co nasi klienci dostają wszystkie dane i informacje w sposób ekspresowy.

Podstawą wszystkiego jest jednakże coś innego. Klient jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu, dlatego poświęcamy maksimum uwagi budowaniu dobrych stosunków. To nasz priorytet również w następnym dwudziestoleciu.

Nie przegap tych artykułów!

Czy spodobały Ci się nasze artykuły? Nie przegap żadnego! Zajmiemy się wszystkim za Ciebie i chętnie sami Ci je dostarczymy.

Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie.
OK Więcej informacji