obr2783_p4aadc99901a4.jpg


Wspólnie z pasjonatami techniki i nauki wzięliśmy udział w konferencji Radioelektronika odbywającej się z trybie hybrydowym.

– Bardzo lubię te spotkania. Dzięki nim mam możliwość poznania opinii różnych inżynierów elektryków. Mamy wiele wspólnych tematów, a gdy omawiamy kwestie rozwoju technologii, nasza rozmowa przybiera zawsze niespodziewany kierunek ze względu na prezentowane przez nas różne punkty widzenia – powiedział Ladislav Horvát, przedstawiciel handlowy firmy SOS electronic.

Konferencja odbyła się w siedzibie firmy TECHNICOM na Słowacji. Od kilku lat wydarzenie to jest organizowane przez Słowackie Stowarzyszenie Towarzystw Naukowo-Technicznych – Słowackie Towarzystwo Elektrotechniczne, we współpracy z Politechniką w Koszycach.

Do przeprowadzania wywiadów i dyskusji wydzielono specjalne obszary. Oczywiście na konferencji nie zabrakło również wystawy najnowszych produktów elektronicznych.   Firma SOS electronic również miała się czym pochwalić. Zaprezentowaliśmy najciekawsze produkty z naszej oferty – urządzenia z dziedziny optoelektroniki, narzędzia i komponenty elektromechaniczne pochodzące od światowych lub kluczowych dostawców w dziedzinie elektroniki.

Organizatorzy 32. międzynarodowej konferencji Radioelektronika skupili się na tematach związanych z rozwojem w dziedzinie techniki i elektroniki. Stworzyli oni niepowtarzalną okazję do spotkań dla różnych grup, takich jak naukowcy, firmy przemysłowe i instytucje edukacyjne. 

Podczas konferencji wygłoszono wiele interesujących wykładów – m.in przez profesora Patricka Boursa z norweskiego NTNU i Lucę de Vita z włoskiego Università degli Studi del Sannio. Szczególnie ciekawy wykład na temat uczenia maszynowego w elektronice użytkowej wygłosił Miloš Černák, główny inżynier ze szwajcarskiej firmy Logitech. 

Jeśli świat elektrotechniki jest Ci bliski, zapoznaj się z naszymi fachowymi artykułami na blogu SOS electronic lub śledź nas na Twitterzelub Facebooku