29 lat na rynku
Oddziały w 6 krajach
Klienci z ponad 100 krajów
Wsparcie od prototypu aż po produkcję
SOS electronic

Wspieramy projekty organizowane przez szkoły

SOS electronic działa na polskim rynku elektronicznym od 12 lat. W tym czasie przekonaliśmy się, że w przypadku młodzieży zainteresowanej technologią bardzo ważne jest zapewnianie możliwości zdobywania wiedzy oraz śledzenia najnowszych trendów z branży elektrotechnicznej.


W trakcie prowadzenia naszej działalności w Polsce mieliśmy możliwość wspierania różnych ciekawych projektów uczniowskich. Poniżej zamieściliśmy opisy tych, które uznaliśmy za najbardziej udane.

W branży elektronicznej nie tylko telefony komórkowe i tablety są ciekawe! Przekonali się o tym uczniowie liceum.  


Przyszliśmy do ich szkoły w celu poszerzenia ich horyzontów w zakresie elektroniki, inżynierii elektrycznej, części elektrycznych i zaprezentowania ich w sposób prosty i ciekawy, pokazując, że nie wszystko co „elektroniczne” musi być naszpikowane nudnymi informacjami i odnosić się do praw fizyki!

Obóz „Robotárna” skierowany jest do wszystkich dzieci zainteresowanych elektroniką. Uczestnicy, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie, będą mieli okazję zapoznać się z podstawami programowania, natomiast bardziej zaawansowani spróbują sterowania serwomechanizmami lub inteligentnymi ledami.


Podczas zajęć przeprowadzanych w ramach obozu dzieci skoncentrują się na pracy z inteligentną elektroniką. Każdego roku stawiane będą przed nimi nowe wyzwania z tej dziedziny.

Zespół Columba Racing, który regularnie wspieramy poprzez przekazywanie wiedzy produktowej i marketingowej, wziął udział w zawodach „Land Rover 4x4”. Od 2000 roku program ten umożliwia uczniom sprawdzenie swoich umiejętności w dziedzinie zarządzania i inżynierii poprzez opracowanie projektów.


Uczestnicy mają za zadanie zaprojektowanie i zbudowanie zdalnie sterowanego pojazdu, który poradzi sobie w trudnym technicznie terenie.

Istnieją ciekawsze sposoby na spędzanie wakacji niż układanie puzzli ze zdjęciem jakiegoś samolotu... jak na przykład obliczanie prędkości i składanie samochodów rozpędzających się do 60 km/h... oraz wygrywanie konkursów!


Mieliśmy zaszczyt być sponsorem wyjątkowo uzdolnionego zespołu uczniów ze szkół podstawowych (z klas 5 i 6), zwycięzców Jaguar Primary School Challenge 2019 – konkursu organizowanego przez firmę Jaguar z myślą o starszych uczniach podstawówek.

Przejście z tylnego napędu na napęd 4×4, bardziej wyrafinowane skrzynie biegów, nadwozie samonośne, zmiana kluczowych członków zespołu! To był bardzo dynamiczny rok dla studentów z zespołu StubaGreen Team. Będziemy trzymać kciuki i życzymy powodzenia!


Czy słyszeliście ostatnio o interesujących projektach naukowych organizowanych przez szkoły? Dajcie nam znać info@soselectronic.pl może będziemy mogli pomóc w ich realizacji.

Nie przegap tych artykułów!

Czy spodobały Ci się nasze artykuły? Nie przegap żadnego! Zajmiemy się wszystkim za Ciebie i chętnie sami Ci je dostarczymy.

Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie.
OK Więcej informacji