Prowadzenie działalności w czasie pandemii koronawirusa

Tak jak większość osób i firm na świecie, w ostatnich dniach lutego bieżącego roku z dużym zaniepokojeniem obserwowaliśmy rozwój sytuacji epidemicznej, starając się przewidzieć, w jaki sposób wpłynie ona na nasze życie. Towarzyszące nam wówczas napięcie było znacznie większe niż obecnie, ponieważ nie potrafiliśmy przewidzieć, co przyniesie przyszłość. W tamtym okresie w Internecie nieustannie pojawiały się scenariusze coraz to nowych katastrof.

Nie zapominając o trosce o zdrowie naszych pracowników, dołożyliśmy wszelkich starań, aby utrzymać firmę na rynku – dziś możemy z dumą powiedzieć, że nasze wysiłki nie poszły na marne.

Prowadzenie działalności w czasie pandemii koronawirusaTo wy, nasi klienci, byliście w tym trudnym okresie naszym lustrem. W marcu 2020 roku z dnia na dzień zamknęliśmy nasze biura, a większość naszych pracowników przeszła na tryb pracy zdalnej. Wszyscy zostali wyposażeni w telefony, a w salonach wielu z naszych kolegów stanęły pożyczone od firmy monitory. Po upływie kilku tygodni zaczęły do nas spływać pytania od klientów: „Od kiedy firma SOS electronic będzie działać w systemie zdalnym?”, na co my odpowiadaliśmy: „Już od jakiegoś czasu pracujemy z domu!” Trudno o lepszy dowód na to, że całkiem nieźle radzimy sobie w zaistniałej trudnej sytuacji.


W ubiegłym roku firma SOS electronic przeprowadziła proces cyfryzacji działalności przedsiębiorstwa. Ten nieoczekiwany kryzys przetestował szybkość naszych reakcji oraz elastyczność podejmowanych przez nas działań. W ciągu zaledwie 1 dnia udało nam się przenieść 80% naszych pracowników na system pracy zdalnej. W okresie wakacyjnym kontynuowaliśmy proces informatyzacji i nadal nie przestajemy się rozwijać. Nieustannie pracujemy nad projektami z zakresu cyfryzacji i sztucznej inteligencji.


Oczywiście przeniesienie naszego magazynu w świat wirtualny nie wchodziło w grę. Na szczęście, dzięki wytrwałej pracy naszych kolegów, którzy na bieżąco przygotowywali zamówiony przez Państwa towar do wysyłki, dostawy przebiegały bez większych zakłóceń.

Prowadzenie działalności w czasie pandemii koronawirusaWspółpraca z firmami transportowymi również przebiegała zgodnie z planem. Dzięki regularnej i ciągłej komunikacji oraz obustronnej chęci udzielenia pomocy nasze stosunki są obecnie lepsze niż kiedykolwiek. Udało nam się utrzymać wysoki poziom jakości świadczonych przez nas usług oraz opracować różne działania operacyjne, które sprawdziły się w tej wyjątkowej sytuacji i które wykonujemy do tej pory.

Maseczki, rękawiczki, generatory ozonu, regularna dezynfekcja oraz wyższe standardy higieny to obecnie norma w naszej firmie.

Dzięki regularnej wymianie informacji o dostawach i zapasach, od wiosny nasza współpraca z dostawcami znacznie się zacieśniła. Codziennie monitorowaliśmy sytuację u naszych producentów, aby poinformować klientów o wszelkich możliwych opóźnieniach.

Niestety, musieliśmy zrezygnować z uczestnictwa w spotkaniach biznesowych, co było dla nas największym poświęceniem. Nic nie jest w stanie zastąpić osobistego kontaktu z klientem. Odkryliśmy jednak liczne zalety przeprowadzania webinarów i szkoleń online. Oczywiście pozostały nam również tradycyjne rozmowy telefoniczne. Odwiedziny pierwszych klientów były dla nas źródłem wielkiej radości, mimo iż każdy z nas miał na twarzy maseczkę ochronną. Nadal odwiedzamy naszych klientów, z zachowaniem wszelkich obowiązujących przepisów dotyczących higieny.

Prowadzenie działalności w czasie pandemii koronawirusa

Przez krótki czas musieliśmy też zrezygnować z organizowania różnego rodzaju imprez, które odbywały się w ostatnich latach. Warsztaty, spotkania wyjazdowe, wystawy, rozmowy z klientami podczas imprez sportowych, ale także regularne oddawanie krwi – wszystko to musiało zostać odłożone na późniejszy termin w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa.

Zanim nasz magazyn trafi do klientów, wiele krajów ponownie zacznie wprowadzać zaostrzone środki bezpieczeństwa. Tym razem wierzymy, że Państwa firmy, działalność eksportowa oraz produkcja przemysłowa nie zostaną zawieszone, a my wszyscy pozostaniemy zdrowi i doskonale poradzimy sobie z nadchodzącymi wyzwaniami.

Nie przegap tych artykułów!

Czy spodobały Ci się nasze artykuły? Nie przegap żadnego! Zajmiemy się wszystkim za Ciebie i chętnie sami Ci je dostarczymy.

Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie.
OK Więcej informacji