Razem twórzmy inteligentne miasta

Razem twórzmy inteligentne miasta
Dzięki nowoczesnym technologiom korzystamy z mniejszej liczby pojazdów, zużywamy mniej zasobów i generujemy mniej szkodliwych emisji.
W praktyce oznacza to sprawną sieć transportu publicznego, oszczędne gospodarowanie wodą, niezawodne usługi w zakresie odbioru i utylizacji odpadów, a także bardziej efektywne systemy oświetlenia i ogrzewania budynków.

Ale pojęcie to obejmuje również odpowiedzialne i interaktywne zarządzanie miastem, poprawę bezpieczeństwa w przestrzeniach publicznych i reagowanie na potrzeby starszych członków społeczności.

Obecnie 54% ludzi mieszka w miastach. Prognozuje się, że w ciągu najbliższych 30 lat odsetek ten wzrośnie do ⅔. Inwestowanie w rozwiązania smart city jest więc inwestycją w przyszłość.

W SOS electronic bierzemy pod uwagę wszystkie te fakty i dostarczamy komponenty oraz wsparcie dla producentów urządzeń elektronicznych. Dzięki temu opracowane przez nich rozwiązania będą mogły szybko trafić na rynek i zdobyć na nim stałe miejsce.

Rozwiązania smart city obejmują następujące obszary:

Kategorie produktów i obszary ich wykorzystania w zastosowaniach z obszaru smart city:

 • Komunikacja, anteny – szybsza i bardziej niezawodna transmisja danych, czyli układ nerwowy inteligentnego miasta

Kluczowe znaczenie w inteligentnym mieście ma komunikacja i przesyłanie danych. Różne systemy zbierają dane o stanie powietrza, sytuacji na drogach, oświetleniu ulic i parkingów, a nawet o stanie zapełnienia kontenerów na odpady. Informacje te są przetwarzane i analizowane, a następnie w pierwotne miejsce kierowane są dyspozycje dotyczące koniecznych do podjęcia działań. Mamy rozwiązanie do każdego z tych zastosowań.

 • Quectel - moduły radiowe do komunikacji z wykorzystaniem technologii LTE, CAT M1, LoRa lub NB IoT oraz moduły GNSS do geolokalizacji.
 • Lantronix i Wiznet - oferują moduły wi-fi.
 • 2J Antennas - anteny do wszystkich powyższych modułów.
 • Yitran - układy scalone i moduły do transmisji danych za pośrednictwem sieci energetycznej.

 • Zasilacze, akumulatory – energia elektryczna to krew w tętnicach inteligentnego miasta

Zasilanie jest prawdopodobnie najważniejszą częścią każdej aplikacji. Oferujemy specjalne zasilacze o rozszerzonym zakresie temperatur pracy, jak również akumulatory o okresie eksploatacji sięgającym 10 lat.

 • Traco Power - szeroki wybór przetwornic DC/DC, które spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania różnych zastosowań.
 • Fanso, EVE - akumulatory litowe, różne wersje w zależności od rodzaju obciążenia.

 • Elektromobilność – w inteligentnym mieście jest mniej spalin

Według raportu Inrix 2020 Global Traffic Scorecard, w ubiegłym roku kierowcy w Bogocie stali w korkach średnio 133 godziny. Na dalszych miejscach i z podobnymi wynikami plasują się Bukareszt i Nowy Jork. Te liczby dają do myślenia wykwalifikowanym programistom naszych klientów.

Częściową odpowiedź stanowi elektromobilność, która jest integralnym elementem przejścia na mobilność przyjazną dla środowiska. Jest to szczególnie ważne tam, gdzie występuje duża koncentracja pojazdów, czyli w miastach.

Dzięki szerokiej gamie produktów i rozwiązań jesteśmy niezawodnym partnerem dla producentów samochodów i infrastruktury ładowania.

 • Phoenix Contact - pojedyncze części, ale także kompletne zestawy do ładowania samochodów elektrycznych.

 • Złącza – liczy się każde połączenie

Wiele rozwiązań technicznych jest wzorowanych na przyrodzie. Podobnie jest ze złączami. Męskie, żeńskie – wiecie, o co chodzi. Bardziej złożone układy elektroniczne składają się z kilku modułów, które muszą być wzajemnie połączone. Jednocześnie urządzenie należy jakoś podłączyć do zasilania. Do tego dochodzi antena zewnętrzna. W każdym z tych punktów potrzebujemy niezawodnego złącza. Pozwoli to podnieść efektywność montażu, napraw i wymiany komponentów.

 • Wago - złączki, listwy zaciskowe, a także systemy, np. oświetlenia ulicznego.
 • TE Connectivity - oferuje tak szeroką gamę złączy, że prawdopodobnie spełni wszelkie wymagania, jakie mogą powstać w dowolnej dzielnicy inteligentnego miasta.

Razem twórzmy inteligentne miasta

 • Wyświetlacze i optoelektronika – oczy i twarz miasta

Nowoczesne miasto na bieżąco przekazuje informacje swoim mieszkańcom. Nowoczesne urządzenia komunikują się z użytkownikami. Najwięcej informacji jesteśmy w stanie przekazywać wzrokowo. Panel wyświetlacza jest typowym elementem paneli sterowania, jak również tablic informacyjnych, automatów biletowych i wielu innych. Wymaga się od nich wysokiej niezawodności i doskonałej czytelności.

 • Electronic Assembly - wyświetlacze OLED o szerokim zakresie temperatur pracy, inteligentne wyświetlacze TFT i panele dotykowe.

 • Systemy wbudowane – komputery jako mózg miasta

Systemy wbudowane oceniają dane z czujników, odbierają polecenia od operatora, wysyłają polecenia sterujące, a wiele komputerów jest już wyposażonych w sztuczną inteligencję. Systemy takie można projektować z komputerów modułowych, komputerów jednopłytkowych, przemysłowych płyt głównych, dysków SSD i pamięci RAM.

 • AAEON, Technexion i LEX System oferują komputery jednopłytkowe, panelowe i komputery przemysłowe typu Box PC do różnych zastosowań.
 • Apacer - pamięci przemysłowe do powyższych komputerów.

 • Czujniki – narządy zmysłów miasta

Czujniki wilgotności względnej, temperatury, CO2, zanieczyszczeń stałych umożliwiają systemowi monitorowanie stanu powietrza i w razie potrzeby zaproponowanie skutecznych środków zmierzających do jego poprawy. Inne czujniki wykrywają obecność osób i obiektów w monitorowanych lokalizacjach.

 • Sensirion - produkuje niezawodne i czułe czujniki o szwajcarskiej precyzji do pomiaru temperatury, wilgotności, stężenia gazów i cząstek stałych.
 • NISSHA FIS - wytwarza niezawodne i czułe czujniki gazu o japońskiej precyzji.

Obszar smart city jest idealny do wdrażania i testowania nowych i nietypowych pomysłów. Czasami wystarczy do tego zaledwie kilka prostych komponentów. Znajdziesz je w SOS electronic– chętnie Ci w tym pomożemy. Więcej inspiracji znajdziesz w interaktywnej ulotce w formacie PDF.

Powiedz tylko, czego potrzebujesz, a my z pewnością znajdziemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu pod adresem info@soselectronic.pl.

Nie przegap tych artykułów!

Czy spodobały Ci się nasze artykuły? Nie przegap żadnego! Zajmiemy się wszystkim za Ciebie i chętnie sami Ci je dostarczymy.

Pokrewne artykuły

Powiązane kategorie produktów

Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie.
OK Więcej informacji