Uzyskaj dostęp do SOS electronic za pośrednictwem interfejsu REST API

Umożliwiamy automatyczną komunikację bez udziału czynnika ludzkiego. Udostępnimy nie tylko szczegółowe dane o towarach, ale także informacje o zamówieniach i fakturach. Poproś o dostęp do naszego interfejsu API , a technologia REST API zajmie się resztą.

Użyj API (Interfejs Programowania Aplikacji) w celu nawiązania z nami automatycznej komunikacji.

W ten sposób oprogramowanie po Twojej stronie skomunikuje się z oprogramowaniem po naszej stronie. W ten sposób możemy udostępnić np. dane o towarach, informacje o ich cenie i ilości dostępnej w magazynie.

Komunikacja odbywa się za pomocą protokołu HTTP, jest zabezpieczona certyfikatem SSL, a dane w zapytaniach i odpowiedziach podawane są w formacie JSON.

Więcej informacji o API można uzyskać m.in. na stronie Wikipedii poświęconej tej technologii.

Możliwości naszego interfejsu API

Posiadamy pierwszą funkcjonalną wersję beta API. Kilka podstawowych funkcji interfejsu jest już dostępnych.

  1. Wyszukiwanie produktów w elektronicznej bazie danych SOS
  2. Dostęp do szczegółowych informacji o towarach
  3. Tworzenie listy realizowanych zleceń
  4. Tworzenie listy faktur

Przed rzeczywistym połączeniem wymagane jest uwierzytelnienie użytkownika. Jest ono realizowane przy użyciu protokołu OAuth2.

Posiadamy gotową dokumentację dla programistów w języku angielskim, dostępną pod adresem https://api-customer.sos.sk/docs.

API jest najczęściej wykorzystywany w procesie wyszukiwania towarów w bazie danych.

Działanie naszego systemu zostało zilustrowane na załączonym obrazku. Przedstawiono na nim informacje o towarze, jakie można uzyskać po wpisaniu zapytania.

Jak poprosić o dostęp do interfejsu API?

Jest to bardzo proste. O dane dostępowe poproś naszego przedstawiciela handlowego, z którym się kontaktujesz. Dane kontaktowe znajdziesz np. po zalogowaniu się do sklepu internetowego w prawym górnym rogu ekranu.

Następnie utworzymy nazwę użytkownika + hasło i wyślemy je do Ciebie wraz z instrukcją, jak rozpocząć automatyczną komunikację. Resztą zajmie się technologia REST API.

Wszelkie pytania i sugestie prosimy przesyłać na adres webmaster@soselectronic.com

Nie przegap tych artykułów!

Czy spodobały Ci się nasze artykuły? Nie przegap żadnego! Zajmiemy się wszystkim za Ciebie i chętnie sami Ci je dostarczymy.

Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie.