Zmiany na rynku? Czas na alokację zasobów!

Nie ulega wątpliwości, że w 2020 roku epidemia COVID-19 wywarła istotny wpływ na przemysł i gospodarkę. W krajach dotkniętych pandemią przedsiębiorstwa zmuszone były odnaleźć się w nowej rzeczywistości ekonomicznych zawirowań, co przełożyło się na znacznie niższy niż w roku poprzednim wzrost PKB. Pandemia nadal trwa, a rok 2021 niesie za sobą kolejne wyzwania, w tym zakłócenia w łańcuchu dostaw; firmy z branży sprzedaży urządzeń i komponentów elektronicznych muszą stawić im czoła.

Coraz większy popyt na elektronikę użytkową i smartfony, zwiększone zapotrzebowanie na rozwiązania wykorzystujące technologię 5G, popularyzacja idei Internetu Rzeczy, istotne zmiany w branży automotive (zwiększona produkcja pojazdów elektrycznych i autonomicznych) – wszystkie te zjawiska, zmiany i innowacje, w połączeniu z zamrożeniem gospodarki w 2020 roku, skutkują zwiększonym popytem na komponenty elektroniczne.

Coraz częściej publikowane są raporty na temat konieczności efektywniejszej alokacji zasobów. Nie wiesz, na czym polega nieefektywna alokacja zasobów? Śpieszymy z wyjaśnieniem: jest to sytuacja, kiedy popyt przekracza dostępne możliwości produkcyjne.

Rezultatem nieefektywnej alokacji zasobów jest wydłużony czas dostaw, wynikający z problemów z dostępnością komponentów, inflacji, coraz większych opłat za wysyłkę oraz konieczności poszukiwania komponentów elektronicznych na otwartych rynkach.

W związku z powyższym, w celu minimalizacji negatywnych skutków nieefektywnej alokacji zasobów, zalecamy Państwu zaplanowanie swoich zamówień z co najmniej sześciomiesięcznym wyprzedzeniem. Podobne sytuacje zdarzają się w przemyśle dość często; tak, jak miało to miejsce w przeszłości, naszym celem jest dziś przede wszystkim wyeliminowanie zastojów w dostawach naszych komponentów.

Firma SOS electronic monitoruje bieżącą sytuację na rynku oraz pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi partnerami. Staramy się uzupełniać zapasy „problematycznych” komponentów, w przypadku których można spodziewać się wydłużenia czasu dostawy lub alokacji zasobów, magazynując je w zwiększonych ilościach. Będziemy Państwa informować o aktualnej sytuacji za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz poprzez naszych przedstawicieli handlowych.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące alokacji zasobów, złożonych zamówień lub przewidywanych terminów dostawy, skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową info@soselectronic.pl.

Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie.
OK Więcej informacji