Nasze warsztaty pt. „Pierwsze testy LTE CAT M1” były skierowane były do osób zainteresowanych nowymi technologiami transferu danych LPWA w sieci LTE.

Operatorzy komórkowi w sposób elastyczny uruchamiają sieć LTE Cat M1. Aby móc z niej skorzystać, należy skontaktować się z operatorem sieci komórkowej i zasięgnąć informacji, która część kraju znajduje się już w zasięgu.

W porównaniu NB-IoT kategoria M1 zapewnia szybszy transfer (do 1 Mb/s) i obsługuje aplikacje głosowe Voice Over LTE (VoLTE). Nadaje się również do zastosowań mobilnych i przenośnych (np. telematyka, zarządzanie flotą). 

Podczas warsztatów odbyły się prezentacje dotyczące zasięgu mobilnego, anten odpowiednich dla poszczególnych projektów oraz najnowszych zestawów rozwojowych i modułów firmy Quectel.

Warsztaty w SOS electronic to jednak przede wszystkim szkolenia praktyczne. Tym razem testy obejmowały moduły Quectel Wireless Solutions i miały na celu sprawdzenie ich działania w praktyce oraz testowanie połączenia z siecią komórkową. Użyliśmy produktów Quectel, modułu BG96MATEA i płyty rozwojowej UMTS LTE EVB KIT. Potrzebne karty SIM umożliwiające korzystanie z sieci dostarczyli operatorzy.

Nasze warsztaty obejmują udostępnienie platformy startowej dla uczestników, wykorzystywanej w ich dalszej, samodzielnej pracy rozwojowej. Chcesz przeprowadzić testy w domu we własnym zakresie? Zestaw rozwojowy i moduł Quectel można zakupić w naszym e-sklepie. Osoby, które chcą skorzystać z karty SIM, powinny skontaktować się ze swoim operatorem.