Mini Fluxer rozprzestrzeni spoiwo tam gdzie potrzebujesz

… a zatrzyma je przed miejscami gdzie jest niepożądane. Topniki pisakowe Stannol serii Mini Fluxer należą do nieocenionych pomocników każdego elektrotechnika.

Jak mogłem dotąd pracować bez topnika? To pytanie zadają sobie zapewne wszyscy, którzy mieli okazję wypróbować topnik lutowniczy w akcji. Przy zwykłym lutowaniu przewodów zwykle niewielka ilość topnika jest wystarczająca do sprawnego wykonania połączenia, jeżeli lutowane komponenty są czyste i wolne od tlenków. Dobrze znane są jednak sytuacje, kiedy na przykład mamy do czynienia ze starszymi PCB, lub używamy komponentów z delikatnie utlenionymi wyprowadzeniami, wtedy wykonanie satysfakcjonującego połączenia jest dużo trudniejsze. Analogiczna sytuacja ma miejsce przy wymianie komponentów lub naprawach serwisowych, kiedy spoiwo ma tendencje do utleniania się na powierzchni i powstają źle wyglądające twory, które dalekie są od profesjonalnie wykonanego lutu. Na szczęście możemy użyć topnika...

Generalnie, topniki działają tak jakby po ich aplikacji spoiwo było „bardziej ruchliwe”. Dzieje się tak głównie, dlatego ponieważ topniki zapobiegają utlenianiu się powierzchni, zmieniają napięcie powierzchniowe i innym czynnikom. W rezultacie oznacza to, że lutowie zwilża równomiernie powierzchnie metalu i powstaje równa spoina (na tym polega lutowanie), oraz że powierzchnie nie metalowe (PCB) odpychają lutowie jak natłuszczona powierzchnia wodę.

Przy lutowaniu automatycznym „powierzchniowym” topnik nanoszony jest zwykle przez zwilżanie (piana) lub napylanie. Przy budowaniu i serwisowaniu mniejsze i dokładniejsze aplikatury są wygodniejsze, na przykład w formie pisaka. Dwie nowości z naszej oferty należą do tej kategorii:

● Stannol MINI-FLUXER X32-10i – bez halogenowy, aktywny topnik „No clean“ , praktycznie nie pozostawia osadu, odporny na różne warunki środowiskowe. Minimalna ilość elektrycznie bezpiecznych transparentnych osadów o dużej oporności pozwala na stosowanie tego topnika nawet w widocznych miejscach i na produkcję niezawodnych urządzeń włączając panele słoneczne. Znacząco eliminuje tworzenie się mostków i dlatego jest doskonały do ręcznego lutowania nawet komponentów z gęsto rozmieszczonymi wyprowadzeniami.

● Stannol MINI-FLUXER X33S-07i – wysoce aktywny topnik bez halogenowy „No clean“, bez żywicowy z inhibitorem korozji, idealny nawet do miedzianych powierzchni – czystych, pasywowanych lub lakierowanych środkami na bazie żywicy. Doskonałe zwilżanie nawet na słabo podatnych powierzchniach. Znakomicie penetrujący, co widać na przykładzie bez problemowego wypełniania przelotek spoiwem.

Sprężynowy mechanizm ze stali nierdzewnej zastosowany w piasku pozwala na proste i precyzyjne dozowanie, a także zapewnia dużą żywotność pisaka. Podczas aplikacji wystarczy tylko delikatnie docisnąć końcówkę pisaka. Obydwa topniki są stałym asortymentem w naszej ofercie, dostępnym natychmiast lub z niewielkim czasem realizacji (w przypadku chwilowego braku towaru).
Szczegółowych informacji dostarczy dokumentacja Stannol-X32-10i oraz Stannol-X33S-07i.

Zainteresowanych dowolnymi produktami firmy Stannol prosimy o kontakt z nami pod adresem info@soselectronic.pl.

Zalety / Cechy:

  • 2 typy piaskowych topników lutowniczych
  • nieoceniona pomoc dla serwisantów i konstruktorów
  • pomaga uzyskać najwyższej jakości połączenia
  • precyzyjny mechanizm ze sprężyną ze stali nierdzewnej
  • wysokiej jakości topnik niewymagający czyszczenia i pozostawiający minimalny osad

webdesign © bart.sk

Zgłosić błąd

Zmienił byś coś? Otrzymujesz błąd? Albo masz ciekawą uwagę. Podziel się z nami, cenne uwagi na pewno zostaną nagrodzone. Wystarczy własnymi słowami opisać błąd lub wnieść uwagę oraz podać dane kontaktowe. Dziękujemy.

Dane kontaktowe