27 lat na rynku
Oddziały w 7 krajach
Klienci z ponad 100 krajów
Wsparcie od prototypu aż po produkcję
TDK-LAMBDA

Programowalne zasilacze DC firmy TDK-Lambda – seria Z+ do montażu na stojakach 2U

Pierwsze modele serii Z+ od producenta TDK Lambda zostały wprowadzone na rynek w 2012 r. i są objęte gwarancją do dnia dzisiejszego. Ta ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem seria jest stale poszerzana o nowe modele. Aktualnie obejmuje ona 33 modele o mocy wyjściowej od 200 W do 800 W i maks. napięciu wyjściowym 650 V.

Opis ogólny
Wszystkie modele są objęte 5-letnią gwarancją. Posiadają oznakowanie certyfikatów bezpieczeństwa UL, TUV i GS oraz oznakowanie CE.

Zasilacze serii Z+ zostały zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania różnych zastosowań, jak badania i pomiary, automatyczne urządzenia testujące, testy obciążeniowe półprzewodników, zasilanie diod laserowych, grzałek, wzmacniaczy RF i magnesów. Nadają się także do ogólnych zastosowań w laboratoriach i przemyśle. Seria Z+ obejmuje modele o napięciu wyjściowym od 0 do 10, 20, 36, 60, 100, 160, 320, 375 i 650 V DC. Modele o mocy 200, 400, 600 i 800 W są dostępne dla całego zakresu napięciowego, oprócz zakresu od 0 do 375 V DC (tylko model o mocy 800 W). Wszystkie modele mogą pracować w trybie stałoprądowym lub stałonapięciowym. Posiadają szeroki zakres wejściowy od 85 do 265 V AC i korektę współczynnika mocy czynnej.

Każdy model może być zastosowany jako pojedyncze stanowisko zasilające lub być częścią zasilania dwu- lub trójstanowiskowego. Ewentualnie istnieje możliwość montażu na stojaku 19-calowym. Wloty powietrza znajdują się z przodu i z tyłu, co pozwala na montaż obok siebie sześciu jednostek o szer. 70 mm lub czterech jednostek o szer. 105 mm na stojaku 19-calowym typu 2U. Przepływ powietrza przez jednostkę zapewnia wentylator o zmiennej prędkości.
Wyprowadzenie równoległe i szeregowe
W celu uzyskania wspólnego czynnego wyjścia prądowego można połączyć równolegle aż sześć jednostek tego samego typu. Po podłączeniu w równoległym układzie master/slave jednostka nadrzędna podaje całkowity prąd wyjściowy z układu, który staje się pojedynczym zasilaczem. W celu zwiększenia napięcia wyjściowego lub stworzenia wyjścia dwubiegunowego można połączyć szeregowo dwie jednostki.

Bezpieczny start i automatyczny restart
Rozbudowane funkcje bezpieczeństwa umożliwiają użytkownikowi wybór bezpiecznego startu i automatycznego restartu. Dzięki funkcji bezpiecznego startu po awarii zasilacz powraca do ostatnich ustawień użytkownika, ale wyjście zostaje zablokowane. Użytkownik musi wcisnąć przycisk wyjścia, aby odblokować napięcie na wyjściu. Dzięki funkcji automatycznego restartu zasilacz po awarii wznawia normalną pracę bez udziału użytkownika.
Generator przebiegów
Wszystkie modele Z+ posiadają wbudowany generator przebiegów falowych i pamięć czterech przebiegów zaprogramowanych, co czyni je idealnymi urządzeniami do testów i symulacji m.in. w sektorze motoryzacji, paneli słonecznych czy branży LED/laserów. Zasilacze charakteryzują się bardzo krótkim czasem przetwarzania poleceń, sekwencjonowaniem wyjść i dwoma programowalnymi wtykami wyjściowymi, które mogą służyć np. do sterowania przekaźnikami. Dzięki dostarczonemu oprogramowaniu do generowania przebiegów można zaprogramować aż 12 wartości napięcia lub prądu. Bardziej złożone przebiegi można generować za pomocą programu LabView®. Przebiegi mogą być generowane ciągle lub pojedynczo.

Interfejsy
Wszystkie modele Z+ posiadają wbudowane interfejsy USB, RS232, RS485 oraz analogowe interfejsy sterujące. Szyna RS485 pozwala na podłączenie aż 31 zasilaczy. Opcjonalnie dostępne są złącza LAN, GPIB (IEEE488) i izolowane programowalne złącza analogowe.

Więcej informacji na temat produktów TDK-Lambda można uzyskać wysyłając wiadomość na adres info@soselectronic.pl.

Cechy produktu:

  • Korekcja współczynnika mocy czynnej (typowo 0,99)
  • 16-bitowy przetwornik ADC i DAC
  • Niska wartość tętnienia i szumu
  • Blokada na przednim panelu uruchamiana z panelu lub za pomocą oprogramowania
  • Niezawodne enkodery regulacji napięcia i prądu
  • Niezawodna budowa modularna w technologii SMT
  • Sterowniki LabView® i LabWindows®
  • 5-letnia gwarancja

Nie przegap te artykuły!

Czy spodobały Ci się nasze artykuły? Nie przegap żadnego! Zajmiemy się wszystkim za Ciebie i chętnie sami Ci je dostarczymy.

Zgłosić błąd

Zmienił byś coś? Otrzymujesz błąd? Albo masz ciekawą uwagę. Podziel się z nami, cenne uwagi na pewno zostaną nagrodzone. Wystarczy własnymi słowami opisać błąd lub wnieść uwagę oraz podać dane kontaktowe. Dziękujemy.

Dane kontaktowe

Pliki cookie pomagają nam w świadczeniu usług. Korzystając z naszych usług, wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookie.
OK Więcej informacji