Narzędzia tnące z pewnością należą do narzędzi ręcznych, które często mają bezpośredni kontakt z wyprowadzeniami komponentów.

Jeśli w warsztacie zachowasz wszystkie środki ostrożności związane z komponentami wrażliwymi na ESD, może nie być potrzeby użycia cęgów ESD. Należy jednak zauważyć, że ładunek elektrostatyczny może się nawet pojawić bezpośrednio w narzędziu (ręka, tarcie,….). Dlatego też, w celu zapewnienia 100% bezpieczeństwa zaleca się stosowanie narzędzi, które rozpraszają ładunek elektrostatyczny. W większości przypadków oznacza to, że rękojeść wykonana jest z plastiku, który nie jest idealnym izolatorem, a posiada pewną konduktywność.

Narzędzia ESD są przystępne cenowo co potwierdzają cążki tnące Toolcraft 816743. Te wysokiej jakości cążki przewidziane są do cięcia drutu i wyprowadzeń komponentów o przekroju do 1.3mm(CU). Z całkowitą długościa 134mm dobrze leżą w dłoni, a ostrza o twardości 60 HRC na długo pozostają ostre.

Cążki 816743 można znaleźć w naszej stałej ofercie magazynowej. W razie zainteresowania, nawet innymi typami prosimy o kontakt z nami pod info@soselectronic.pl.