Szwajcarska forma Traco Power posiada 35-letnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości wyrobów do przekształcania prądu elektrycznego. Wytwarza ona przede wszystkim różnego rodzaju przetwornice na potrzeby zastosowań w przemyśle, branży informatycznej, medycynie i kolejnictwie. Traco oferuje przetwornice o zakresie mocy od zaledwie kilku watów do kilku kilowatów.

TIM 3.5 to gama małych przetwornic prądu stałego przeznaczonych do montażu na płytkach drukowanych (24,3x14,4x10,5mm, kompaktowa obudowa DIP-16). Jak wynika z nazwy (TIM 3.5), mowa jest o 3,5 watowych przetwornicach prądu stałego z regulacją. Sprawność większości z nich przekracza 80%.

Dostępny jest szeroki zakres napięć wejściowych i wyjściowych, dzięki czemu projektanci mogą dobrać przetwornicę pasującą dokładnie do tworzonej przez nich konstrukcji. Poszczególne przetwornice cechują się odmiennymi zakresami napięcia oraz napięciem izolacji wynoszącym 5000 V (prąd przemienny, wartość skuteczna). Temperatura pracy wynosi od -40°C do +90°C, co jest zakresem wspólnym dla omawianych przetwornic.

Urządzenia serii TIM 3.5 wykorzystywane są zazwyczaj w przemyśle, gdzie nacisk kładzie się na bezproblemową eksploatację w wymagających warunkach. Ze względu na minimalne wartości prądów upływowych (poniżej 2uA) oraz wysokie napięcie izolacji przetwornice te doskonale nadają się do stosowania w wyrobach medycznych.

Niezawodne przetwornice TRACO TIM 3.5 dostępne są w naszej stałej ofercie.

Jeśli potrzebują Państwo dalszych informacji lub są zainteresowani innymi produktami firmy TRACO POWER, prosimy o przesłanie wiadomości na adres info@soselectronic.pl. Z przyjemnością pomożemy.